1. Pradžia
  2. /
  3. Naujos veiklos
  4. /
  5. „Axioma servisas“ komanda atnaujina techninės priežiūros žinias

„Axioma servisas“ komanda atnaujina techninės priežiūros žinias

Lietuvos techninės priežiūros inžinerijos asociacijos narės bendrovės „Axioma servisas“ komanda dalyvauja asociacijos rengiamuose mokymuose apie techninės priežiūros organizavimą šiuolaikinėje gamybinėje įmonėje. Pirmuosiuose dviejų dienų mokymuose „Axioma servisas“ specialistai prisiminė teorinius techninės priežiūros pagrindus, sprendė praktines užduotis, kaip pritaikant vienokius ar kitokius sprendimus didėja techninės priežiūros efektyvumas, kokia prevencinės techninės priežiūros įtaka pramonės ir energetikos įrangos ilgaamžiškumui.

„Kasdien dirbame objektuose, mūsų specialistai jau daugiau kaip 25 metus teikia nuolatinės techninės priežiūros ir skubaus remonto paslaugas, bet naujiems mokymams visada sakome „taip“. Norime, kad mūsų darbuotojai nuolat tobulėtų, gerai žinotų ne tik praktinę, bet ir teorinę pusę, naujausias srities tendencijas. Tik taip savo klientams galime garantuoti geriausias paslaugas“, – sako „Axioma servisas“ generalinis direktorius Artūras Lopeta.

Planuojama, kad šiuos mokymus išklausys visa bendrovės vykdančioji specialistų grandis.

„Techninė priežiūra gamybos įmonėje yra kontroliuojama ir planuojama veikla, kaip ir finansai, pardavimai ar verslo plėtra. Viską, ką sužinome, dalijamės su savo klientais ir džiaugiamės, kad Baltijos šalyse daugėja įmonių, kurios techninę įrangos priežiūrą vertina kaip turto valdymo dalį, ją atsakingai planuoja ir taip saugo savo įmonę nuo netikėtų gedimų ir gamybos prastovų“, – priduria A. Lopeta.

Teoriškai yra šios techninės priežiūros rūšys: skubi (po įrangos gedimo), periodinė (gamintojo nurodytu periodiškumu), prevencinė (vibracijų matavimai, patikros termovizoriumi, alyvos analizė) ir išmanioji techninė priežiūra (naudojant gamybinio proceso rodiklius). Pasaulinė gamybinių įmonių praktika rodo, kad skiriant vos 3 proc. investicijų į gamybos įrangą prevencijai ir išmaniajai techninei priežiūrai galima užtikrinti stabilų įrangos veikimą bei išvengti išankstinio įrangos nusidėvėjimo ar neplanuotų gedimų. Kiekvienai įmonei rekomenduojama pradėti nuo CMMS (angl. Computerised Maintenance Management System) – kompiuterinės techninės priežiūros valdymo sistemos, kuri pagerina techninės priežiūros produktyvumą, valdo atsarginių dalių sandėlį, leidžia stebėti ir pagerinti darbuotojų produktyvumą, sumažinti išorinius rangos darbus, kontroliuoti techninės priežiūros kaštus, padidinti bendrą įmonės produktyvumą ir pelną.

„Axioma servisas“ savo klientams siūlo visų rūšių techninę priežiūrą ir įrankius jai valdyti. Tarp įmonės klientų – pramonės ir energetikos įmonės visose Baltijos šalyse. Bendrovė nuo 2018 metų yra Lietuvos techninės priežiūros inžinerijos asociacijos, kurios tikslas – burti Lietuvos techninės priežiūros specialistus ir sudaryti sąlygas dalintis gerąja praktine patirtimi, užtikrinti efektyvią techninę priežiūrą, saugumą darbe ir konkurencingą produkciją, narė.