1. Pradžia
  2. /
  3. Naujos veiklos
  4. /
  5. Nauja paslauga „Axioma serviso“ laboratorijoje: metrologinė alkotesterių patikra

Nauja paslauga „Axioma serviso“ laboratorijoje: metrologinė alkotesterių patikra

Daugiausia serviso paslaugų pramonės įmonėms teikianti bendrovė „Axioma servisas“ ir taip gausų krepšelį papildė dar viena paslauga. Laboratorijoje Vilniuje nuo šių metų spalio mėnesio bus atliekama alkotesterių metrologinė patikra, kurios metu bus nustatoma, ar prietaisas veikia tiksliai ir atitinka gamintojo deklaruojamos paklaidos ribas.

Nuo 2022 metų rudens „Axioma serviso“ laboratorijoje yra atliekama ir kitų prietaisų, t.y. dujų  analizatorių ir signalizatorių metrologinė patikra.

Alkotesterius naudoja ne tik kelių policijos pareigūnai

Alkoholio matuoklius, kitaip alkotesterius, šiandien naudoja daugelis bendrovių – nuo prekybos ir aptarnavimo iki gamybos sektorių. Šiuolaikinėse įmonėse darbuotojų neblaivumo kontrolė yra itin griežta, o patikros atliekamos specifinių matavimo prietaisų – alkotesterių – pagalba.

Alkotesteryje integruotas jutiklis veikia elektrocheminiu principu. Jutiklis reaguoja į atitinkamos koncentracijos alkoholio garus ir išskiria milivoltais matuojamą įtampą, kurią prietaisas pakeičia į alkoholio koncentracijos rodmenis, kitaip promiles. Šis jutiklis yra labai jautrus, todėl norint gauti tikslius duomenis reikia jį periodiškai tikrinti, t.y. kas 6 mėnesius atlikti metrologinę patikrą.

Kaip vykdoma alkotesterių patikra?

Vertinant alkotesterių atitiktį nurodytiems reikalavimams yra naudojami sertifikuoti etaloniniai tirpalai. Jie kalibratorių pagalba yra pašildomi iki žmogaus iškvepiamo oro temperatūros – 34 laipsnių.

Tikrinamas alkotesteris yra prijungiamas prie kalibratoriaus, atitinkamos koncentracijos etaloninio tirpalo garai yra įpučiami į prietaisą. Tuomet yra lyginami alkotesterio rodmenys su etaloninio tirpalo koncentracija. Procedūra atliekama su skirtingų koncentracijų tirpalais visame prietaiso matavimo diapazone.

Metrologinė patikra atliekama laboratorijoje Vilniuje

„Axioma serviso“ laboratorijoje metrologines patikras bus galima atlikti visiems alkoholio koncentracijos matuokliams (alkotesteriams), kurie yra įtraukti į Lietuvos matavimo priemonių valstybės registrą.

Taip pat laboratorija, kaip paskirtoji įstaiga, galės atlikti matavimo priemonių dokumentacijos įvertinimą – patikrinti matavimo priemonės metrologinių charakteristikų atitikimą ir matavimo priemonės patikros atlikimo Lietuvoje galimybes pagal galiojančias patikros metodikas ir parengti naujų matavimo priemonių tipo patvirtinimui reikiamus dokumentus bei ją įtraukti į Lietuvos matavimo priemonių valstybės registrą.

Atlikus metrologinę patikrą „Axioma serviso“ specialistai išduos tai liudijantį sertifikatą bei patikros žymenį, kuris yra klijuojamas ant nustatytus reikalavimus atitinkančio alkotesterio.

„Axioma serviso“ laboratorijos kontaktai:

Zietelos g. 3, Vilnius, LT-03160

(+370 5) 239 49 49

service@axs.eu

Daugiau informacijos apie paslaugą rasite čia.