1. Pradžia
  2. /
  3. Naujos veiklos
  4. /
  5. „Axioma serviso“ laboratorijoje nauja paslauga – dujų analizatorių metrologinė patikra

„Axioma serviso“ laboratorijoje nauja paslauga – dujų analizatorių metrologinė patikra

Daugiausia serviso paslaugų pramonei teikianti įmonė „Axioma servisas“ prideda dar vieną į savo krepšelį. Nuo rudens bendrovės specialistai ne tik tieks pažangių gamintojų dujų analizatorius, bet ir atliks jų metrologinę patikrą. Akredituotos laboratorijos komanda tikrins vienkanalius bei daugiakanalius dujų nuotėkio analizatorius, o atitinkantiems nustatytus reikalavimus bus išduoti tai patvirtinantys sertifikatai.

Patikra privaloma kas 6 mėnesius

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Metrologijos įstatymo nustatyta tvarka, visiems įmonių patalpose naudojamiems sprogių ar toksiškų dujų analizatoriams turi būti atlikta savalaikė metrologinė patikra. Tai reiškia, kad prietaisai turi būti patikrinti pagal specialią procedūrą, kurios metu įvertinama matavimo priemonių metrologinių parametrų atitiktis nustatytiems reikalavimams.

„Axioma serviso“ laboratorija metrologinės dujų nuotėkio analizatorių-signalizatorių patikros paslaugą siūlys jau nuo šių metų rudens. Daugiau nei 20 metų patirtį turintys specialistai matavimo prietaisus galės patikrinti atvykę į kliento objektą arba pristačius dujų nuotėkio analizatorius į laboratoriją Vilniuje. Atlikus jų metrologinę patikrą bendrovės specialistai išduos tai liudijantį sertifikatą bei patikros žymenį, kuris yra klijuojamas ant nustatytus reikalavimus atitinkančio matavimo prietaiso.

Metrologinę patikrą reikia atlikti kas 6 mėnesius, o įvykus Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotų institucijų patikrinimui ir nepateikus galiojančių dokumentų – įmonei gali grėsti finansinė bauda, kuri siekia net iki 10 000 eurų.

Naudojami daugumoje pramonės įmonių

Dujų nuotėkio analizatoriai-signalizatoriai yra būtini visose metalo apdirbimo, maisto ir chemijos pramonės įmonėse, katilinėse, požeminėse aikštelėse bei logistikos centruose. Čia yra išskiriamos anglies dioksido, azoto monoksido, angliavandenilio ir kitos dujos, kurių kiekį privaloma nuolat stebėti. Tai vykdoma laikantis Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų bei siekiant apsaugoti darbuotojus ir patalpas nuo nelaimingų atsitikimų.

Pavyzdžiui, katilinėse išskiriamuose dūmuose yra smulkių anglies monoksido dalelių. Jeigu jų kiekis viršija nustatytą normą, darbuotojai gali apsinuodyti. Tam tikrais atvejais gali atsirasti net sprogimo rizika. Siekiant eliminuoti šiuos pavojus patalpose yra montuojami analizatoriai-signalizatoriai, kurie nuolat stebi pavojingų dujų kiekį aplinkoje ir praneša apie bet kokius nuokrypius.

„Mūsų klientai yra įmonės, kurių patalpose privalo būti naudojami dujų analizatoriai. Tiekiant juos pastebėjome, kad matavimo prietaisų metrologinė patikra yra ypač aktuali. Taigi, įsitraukėme šią paslaugą, kad klientas gautų ir dujų analizatorius, ir jų reguliarias patikras iš mūsų įmonės“,- teigia „Axioma serviso“ laboratorijos vadovė Eglė Nugaraitė – Juršienė.

Daugiau informacijos apie paslaugą rasite čia.