1. Pradžia
  2. /
  3. Naujos veiklos
  4. /
  5. Prie įkrovimo stotelių infrastruktūros plėtros jungiasi ir „Axioma servisas“

Prie įkrovimo stotelių infrastruktūros plėtros jungiasi ir „Axioma servisas“

Europos Sąjunga nutarė nuo 2035-ųjų uždrausti naujų automobilių su vidaus degimo varikliais, gamybą ir pardavimą. Tokiu sprendimu siekiama sumažinti anglies dioksido emisiją bendrijoje, o didžiausią dėmesį skirti elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtrai.

Atsižvelgę į įkrovimo stotelių poreikį ir perspektyvą elektromobilių rinkoje, „Axioma serviso“ specialistai pradeda teikti elektromobilių įkrovimo stotelių tiekimo, įrengimo ir priežiūros paslaugas.

2030 m. tikslas – 240 tūkst. elektromobilių

Nors Lietuvoje įregistruojamų elektromobilių skaičius reguliariai auga ir per trejus metus padidėjo daugiau nei 6 kartus, t.y. iki 17 000, vis dėlto, Lietuvos energetikos agentūra teigia, kad šalies mastu dar esame gana toli nuo iškelto tikslo.

2030 m. elektromobilių skaičius Lietuvoje turėtų siekti 240 000, tačiau didelę dalį gyventojų nuo tvaresnės transporto priemonės įsigijimo atbaido nepakankamai gerai išvystyta įkrovimo stotelių infrastruktūra. Viešų įkrovimo stotelių skaičius šalyje šiuo metu siekia vos 1018.

Net 45 proc. lietuvių nesirenka elektromobilio dėl prastos įkrovimo infrastruktūros

Šių metų vasario mėnesį atlikto „Sprinter Research“ tyrimo rezultatai rodo, kad beveik pusė apklaustųjų, elektromobilio atsisako dėl komplikuoto jo įkrovimo.

Siekiant gerinti įkrovimo infrastruktūrą ir tinklo prieinamumą vairuotojams, jo plėtrai artimiausiu metu bus skiriamas didelis dėmesys, o prie to prisidės ir „Axioma serviso“ komanda.

Parama elektromobilių stotelėms įrengti

Šiuo metu elektromobilių įkrovimo stoteles su valstybės parama gali įsirengti tiek fiziniai (individualių namų ir sodų savininkai bei daugiabučių namų pirmininkai), tiek juridiniai (daugiabučius namus atstovaujančios bendrijos, privačios ir viešos įstaigos, įmonės, organizacijos) asmenys bei apšvietimo tinklus valdantys subjektai.

Valstybė kompensuoja:

  • iki 60 % išlaidų fiziniams asmenims;
  • iki 80 % išlaidų juridiniams asmenims;
  • iki 50 % išlaidų apšvietimo tinklus valdantiems subjektams.

Nuo įrangos parinkimo iki pagalbos pildant paraišką

„Imdamiesi naujos veiklos, siekiame prisidėti prie elektromobilių įkrovimo infrastruktūros Lietuvoje gerinimo bei aplinkai draugiškesnio pasaulio modelio kūrimo“,- sako „Axioma serviso“ projektų vadovas Andej Kel.

Įmonė siūlys visapusišką paslaugos paketą – parinks, tieks, įrengs bei prižiūrės elektromobilių įkrovimo stoteles. Taip pat teiks konsultacijas ir padės paraiškų teikimo metu.

Daugiau informacijos apie galiojančias paramas ir įkrovimo stotelių įrengimo galimybes galite sužinoti susisiekę su mūsų komanda telefonu +370 643 41308 arba el. paštu orders@axs.eu.