1. Pradžia
  2. /
  3. Naujos veiklos
  4. /
  5. Joniškyje bus įrengtos išmanios elektros energijos kaupimo įrenginių sistemos

Joniškyje bus įrengtos išmanios elektros energijos kaupimo įrenginių sistemos

Laimėję keturis viešuosius pirkimus, „Axioma serviso“ specialistai įsipareigojo įrengti elektros energijos kaupimo įrenginius Joniškio rajono savivaldybės administraciniuose pastatuose.

Objektuose bus integruojami keturi, 50 kW galios ir 50 kWh talpos, elektros energijos kaupimo įrenginiai su hibridiniais AC/DC išmaniaisiais dvikrypčiais keitikliais. Jie bus pritaikyti prie jau sumontuotos saulės elektrinės. Įrengiami elektros energijos keitikliai bus komplektuojami su ličio geležies fosfato baterijomis.

Pagrindinė užduotis yra elektros energijos kaupiklių veikimą susieti su „Nord Pool“ kainų birža. „Axioma serviso“ specialistai montuojamus keitiklius pritaikys prie šiuolaikinės programinės įrangos sprendinių. Jų pagalba, elektros energijos kaupiklio įkrovimo ir iškrovimo algoritmų darbas bus susietas su dirbtinio intelekto prognozėmis realiuoju laiku.

„Axioma servisas“ rūpinsis elektros energijos kaupimo sistemos projektavimu, įrangos tiekimu, montavimu bei paleidimu-derinimu. Šiuo metu yra vykdomi projektavimo darbai. Montavimo bei paleidimo-derinimo etapus planuojama atlikti pavasarį.

Bendra projektų vertė siekia 80 tūkst. eurų.

Įmonė „Axioma servisas“ taip pat vykdo ir kitų atsinaujinančių energetikos sprendimų, įrengimo projektus. Tarp jų – saulės fotovoltinių modulių ir vakuuminių kolektorių.