1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Rudenį – įdomus roboto diegimo projektas

Rudenį – įdomus roboto diegimo projektas

Jau visai netrukus Vilniaus padalinio automatikai pradės diegti ABB paletavimo robotą vieninteliame viso ciklo paukščių auginimo ir vištienos produktų gamybos fabrike Latvijoje. Tai bus jau antrasis tokio tipo robotas, kurį diegs „Axioma servisas“ komanda – pirmasis prieš metus pradėjo veikti pluoštinių kanapių stiebelių perdirbimo gamykloje.

Išskirtiniu tikslumu pasižymintis šveicarų gamybos robotas bus skirtas perkelti maisto produktus nuo konvejerio ant paletės, kurią  pažymėtoje zonoje padės darbuotojas. Produktai bus sudedami pagal iš anksto numatytą schemą ir paruošiami transportavimui, o paruoštą paletę teliks perkelti į sandėlį.

Kaip vieną didžiausių paletavimo roboto privalumų, projektui vadovaujantis Gytis Pratašius įvardina tai, kad robotas gali dirbti be jokių pertraukų, ištisą parą ir supaletuoti didesnį kiekį produkcijos nei žmogus. Be to, maksimaliai sumažėja klaidų rizika, susižalojimų tikimybė, higienos problemos, o žmogaus darbas gerokai palengvinamas.

„Gamyba ir sandėliavimas kaip ir kitos pramonės sritys nuolat tobulėja. Džiugu, jog vis daugiau įmonių ieško būdų kaip šias sritis robotizuoti ir automatizuoti pritaikant naujausius technologinius sprendimus, o mes galime visa tai įgyvendinti“, – sako „Axioma servisas“ Vilniaus automatikos skyriaus projektų vadovas Gytis Pratašius.

Iš nerūdijančio plieno pagamintas ir sąlyčiui su maistu tinkantis paletavimo robotas, konvejeris bei visa komplektuojanti įranga „Axioma servisas“ sandėlį pasieks spalio pirmoje pusėje. Iš karto po to, kai bus gauta siunta, į paukštienos fabriką išvyks „Axioma servisas“ darbuotojų komanda, kuri atliks roboto montavimo, programavimo ir paleidimo-derinimo darbus. Tikimasi, kad šių planų nesujauks vis aštrėjanti situacija dėl koronaviruso plitimo ir naujuoju ABB robotu fabrikas pradės naudotis jau lapkričio pradžioje.