Bendrovė „Axioma servisas“ plečia savo užsienio klientų sąrašą bei veiklos teritoriją – nuo gegužės mėnesio dalis Estijos Rytų regiono serviso padalinio komandos dirba Villers Faucon regione, Prancūzijoje. Ten įsikūrusioje vienoje iš cukraus gamybos lyderių įmonių Europoje siekiant pasiekti dar didesnį našumą bei užtikrinti nepertraukiamą bendrovės veiklą yra modernizuojama gamybinė įranga. Vieną jų, specifinį danų gamintojo „EnerDry“ cukrinių runkelių išspaudų džiovinimo įrenginį montuoja „Axioma serviso“ specialistai.
Įrenginyje aukšto slėgio garai yra paduodami į šilumokaitį, kurio generuojamas karštis džiovina cukrinių runkelių išspaudas perkaitintuose garuose. Jos patenka į karšto oro srovę, sukurtą milžiniško ventiliatoriaus esančio „EnerDry“ įrenginio apačioje. Išdžiovintas produktas yra naudojamas gyvulių pašarui gaminti.
Cukraus gamyklos teritorijoje gigantiškas „EnerDry“ įrenginys, kurio aukštis siekia beveik 22 metrus, o svoris net 350 tonų montuojamas dvejais etapais. Pirmiausia, iš metalo apdirbimo ekspertės „AXIS Tech Estonia“ pagamintų modulių buvo surinktos trys dalys. Vėliau, mobilių kranų pagalba specialistai jas užkėlė ant 10 metrų aukštyje pastatytų kolonų ir surinko į vieną mazgą.
Atlikus išorinių konstrukcijų suvirinimo darbus, montavimas persikėlė į „EnerDry“ įrenginio vidų. Šiuo metu „Axioma serviso“ specialistai įrenginėja valdiklius, pavaras, vamzdelius ir kt. įrangą, kuri bus integruota į bendrą technologinį procesą. „Šiame etape yra reikalingas preciziškas tikslumas, kad viduje vykstantis procesas būtų sklandus“,- pasakoja Estijos Rytų regiono serviso padalinio vadovas Darius Imbrasas.
Panašią cukrinių runkelių išspaudų džiovinimo įrangą „Axioma serviso“ specialistai jau yra montavę, tačiau šio gaminio veikimas yra daug sudėtingesnis. Atlikus įprastą džiovinimo procesą „EnerDry“ technologija leidžia išsiskyrusius vandens garus išvalyti bei panaudoti pakartotinai.
„EnerDry“ – tai 1998 metais įkurta danų įmonė, kurios sukurta garo džiovinimo technologija yra apdovanota bei pripažinta įvairiose pasaulio šalyse. „EnerDry“ inžinierių sukurtą įrenginį galima naudoti ir medienos skiedrų, grūdų likučių, dumblo, pluoštinės medžiagos bei rusvosios anglies džiovinimui.