1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Naujoje medienos perdirbimo gamykloje užtempta ir sujungta rekordinio ilgio konvejerio juosta

Naujoje medienos perdirbimo gamykloje užtempta ir sujungta rekordinio ilgio konvejerio juosta

Greta Marijampolės LEZ besikuriančioje pasaulinio lygio pakavimo elementų gamykloje „Axioma servisas“ komanda užtempė ir sujungė rekordinio, net 330 metrų, ilgio transporterio juostą. Konvejerinių sistemų serviso grupės istorijoje kolkas tai – ilgiausia tempta juosta.

Kone penkias tonas sveriančios guminės juostos montavimo darbai vyko keturias dienas ir pareikalavo nemažai specialistų kantrybės. Įmonėje taip pat buvo suklijuota ir 16 mažesnių juostų.

„Džiaugiamės, jog įveikėme šią juostą ir įgijome neįkainojamos, unikalios patirties. Tik kelios Lietuvos įmonės būtų galėjusios atlikti tokio sudėtingumo darbus ir pasiryžusios priimti tokį iššūkį“, – sako Vilniaus įrengimų remonto skyriaus projektų vadovas Vytautas Miknevičius.

Maksimaliai automatizuotoje padėklų elementų gamykloje įdiegta pasaulyje analogų neturinčio vokiečių gamintojo medienos pjovimo linija,  kuri buvo kurta individualiai pagal Lietuvos bendrovės užsakymą. Linijoje panaudoti pažangūs technologiniai sprendimai plačiai rinkai bus pristatyti tik po to kai bus įgyvendintas šis projektas.

„Mums, kaip įmonei, dar niekada neteko akis į akį susidurti su tokio sudėtingumo konvejeriu ir konstrukcija. Daugiausia problemų sukėlė keblus priėjimas ir susidariusi didelė trintis tarp juostos ir konstrukcijos. Be to, vietomis transporterio aukštis siekė 5-6 metrus, todėl norint atlikti darbus buvo reikalinga papildoma įranga“, – sako V. Miknevičius.

Darbai naujoje gamykloje nebuvo vieninteliai, kuriuos atliko „Axioma servisas“ specialistai – tuo pat metu Radviliškio padalinyje buvo perdaryta transporterio konstrukcija ir sumontuotas galingas magnetas, skirtas surinkti į medžio pjuvenas įsimaišiusias metalo daleles.

Vos pora metų veikianti „Axioma servisas“ konvejerinių sistemų serviso grupė jau spėjo įgauti didžiausių, transporterius savo veikloje naudojančių įmonių pasitikėjimą. Grupė siūlo profesionalias konvejerių surinkimo, renovacijos, demontavimo paslaugas, atlieka juostų klijavimą, būgnų gumavimą, prekiauja įvairiais konvejerių sistemų komponentais ir elevatorių įranga.