1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Įmonėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ baigtas dar vienas modernizavimo projektas

Įmonėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ baigtas dar vienas modernizavimo projektas

Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusioje cukraus gamybos įmonėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ užbaigtas išspaudų presų elektrotechnikos bei valdymo sistemos atnaujinimo projektas. Jį įgyvendino UAB „Axioma servisas“. Šiais metais tai jau antrasis bendrovės vykdomas modernizavimo projektas „Nordic Sugar Kėdainiai“ – pavasarį buvo atnaujinta ir permontuota cukraus saugojimo siloso valdymo sistema.

Įgyvendinant išspaudų presų valdymo sistemos atnaujinimo projektą, įmonėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ buvo sumontuotas  naujas italų gamintojo presas bei perkelti keli jau turimi mažesnės galios išspaudų presai į naujas technologines vietas.

Siekiant įvesti naują presą į gamybos technologiją, įvykdyta sudėtinga rekonstrukcija, kurios darbai pradėti birželį. „Axioma serviso“ komanda rūpinosi visų elektros ir automatikos kabelių demontavimu, perklojimu, naujų kabelių, reikalingų presams, sumontavimu, užsandarinimu, taip pat technologinių įrenginių apšvietimo modernizavimu. Įmonės specialistai dalyvavo atliekant  paleidimo-derinimo darbus.

Tiek ruošiantis rekonstrukcijai, tiek ją vykdant susidurta su ne viena keblia situacija, kurioje prireikė ypatingo profesionalumo ir operatyvumo.

Darbai buvo vykdomi sudėtingu laikotarpiu, kai įrangos ir medžiagų kainos galiojo vos 1-2 dienas. Kabelių kainos kilo iki 30 % per savaitę, juos teko pirkti iš keletos skirtingų bendrovių ir tik sandėliuose turimus kiekius.

„Gaminti kabelių pagal užsakymą nenorėjome – nujautėme, kad tai gali vėluoti.  Džiaugiamės, jog viską pavyko užsakyti laiku ir neviršyti planuotos savikainos“,- apie iššūkius pasakoja UAB „Axioma servisas“ Kauno automatikos skyriaus  vyr. projektų vadovas Robertas Abraškevičius.

Įtemptą darbų procesą skubino cukrinių runkelių derliaus nuėmimas – pavėlinus sistemos paleidimo terminą, „Nordic Sugar Kėdainiai“ būtų patyrusi itin didelį nuostolį. Siekiant laiku užbaigti modernizavimo projektą, paleidimo-derinimo darbai buvo atliekami lygiagrečiai su kabelių montavimo, o įrenginiai pradėjo veikti praėjus vos porai savaičių po paskutinės kabelių siuntos atvykimo.

UAB „Axioma servisas“ teikia pramonės įmonių įrenginių aptarnavimo ir priežiūros paslaugas, siūlo procesų automatizavimo ir modernizavimo sprendimus, kuria informacinių technologijų produktus ir sprendimus įmonių procesų efektyvumui didinti, duomenų surinkimui ir apskaitai. Padaliniuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bendrai dirba daugiau nei 400 specialistų.