1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Didžiausios Lietuvoje gamyklos statybvietėje darbuojasi ir „Axioma serviso“ specialistai

Didžiausios Lietuvoje gamyklos statybvietėje darbuojasi ir „Axioma serviso“ specialistai

Įrangos serviso ir priežiūros paslaugas pramonei teikiančios įmonės „Axioma servisas“ komanda džiaugiasi nauja partneryste su Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos bendrove „Homanit Lietuva“. Naujai statomoje „Homanit Lietuva“ gamykloje nuo spalio mėnesio „Axioma servisas“ vykdo įvairios įrangos montavimo darbus.

Vilniaus rajone, Pagiriuose statomoje didžiausioje Lietuvoje gamykloje bus gaminamos vidutinio (MDF) ir aukšto (HDF) tankio suspaustos medžio pluošto plokštės, kurių storis svyruos tarp 1,5 ir 22 milimetrų. Pagaminti komponentai bus skirti baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tai bus jau ketvirtoji „Homanit“ grupės gamybos įmonė, o jos pajėgumas sieks apie 260 tūkst. m3 plokščių per metus ir sudarys apie 25 proc. visos grupės gaminamos produkcijos.

Net 77 hektarų ploto žemės sklype yra statomi gamybos ir administraciniai pastatai, sandėlis bei tyrimų ir plėtros centras.

 

Pagal pirmąją, su „Homanit“ įmone pasirašytą sutartį, 49,5 MW galios termoalyvos pašildymo įrenginyje „Axioma serviso“ specialistai įrengs „Dieffenbacker“ gamintojo elektrotechnikos ir automatikos įrangą.

Termoalyvos pašildymo įrenginys – viena didžiausių ir sudėtingiausių konstrukcijų visoje gamykloje, kurios statybai bus panaudota daugiau kaip 500 tonų plieno. Per artimiausius mėnesius „Axioma serviso“ komanda jame išklos net 1,5 tūkst. metrų kabelinių trasų bei daugiau nei 30 tūkst. metrų kabelių.

Antrojoje bendradarbiavimo sutartyje numatyta pagrindiniame „Homanit Lietuva“ gamyklos pastate atlikti technologinės įrangos, elektros įrangos, procesų valdymo ir automatizavimo, valdymo bei jėgos skydų kabelinių konstrukcijų, kabelių montavimo ir pajungimo darbus.

„Homanit Lietuva“ gamykloje bus sukurta visa pridėtinės vertės grandinė nuo žaliavinės medienos perdirbimo iki pilno plokštės apdirbimo ir pagamintų produktų platinimo. „Homanit Lietuva“ gamykla Pagiriuose bus ketvirtoji grupės gamybos įmonė, pradėsianti  veiklą 2023 metais.

„Ši didžiausia plyno lauko investicija Lietuvoje suteiks stiprų postūmį visai šalies baldų pramonei. Jau dabar Lietuva yra vienas iš baldų gamybos centrų, po „Homanit“ atėjimo, šio sektoriaus lyderystė taps dar ryškesnė ir labiau įtvirtins Lietuvos įmonių pozicijas pasaulinėje rinkoje”,– pabrėžia Andrius Ostrauskas, „Homanit Lietuva“ generalinis direktorius.

Bendrovė veiklą vykdo Saro krašte Vokietijoje bei Karlino ir Krosno miestuose Lenkijoje. Trijose gamyklose dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų, o „Homanit“ grupės bendra apyvarta siekia net 385 mln. eurų.