1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. „Axioma servisas“ vykdo dar vieną atnaujinimo projektą „Klaipėdos energijoje“

„Axioma servisas“ vykdo dar vieną atnaujinimo projektą „Klaipėdos energijoje“

AB „Klaipėdos energija“ žengia dar vieną žingsnį rajoninės katilinės (RK) efektyvumo didinimui – su įmone UAB „Axioma servisas“ pasirašė sutartį, pagal kurią numatyta įrengti elektrostatinį filtrą dviems biokuro katilams. Praėjusiais metais šioje katilinėje „Axioma servisas“ įrengė kitą technologinę naujovę – absorbcinį šilumos siurblį su dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu.

Modernios technologijos ir inovatyvūs įrenginiai leidžia padidinti katilinių efektyvumą bei stabilizuoti šilumos kainą. Tai šiemet tapo ypač aktualu, nes rekordiškai išaugo šilumos gamybos kaštai – pabrango ne tik žaliavos (biokuras, dujos), bet ir verslo sąnaudos, mokesčiai.

„Axioma servisas“ komanda rūpinsis „Klaipėdos energijos“ projektu „iki rakto“. Ji atliks techninio darbo projekto rengimo, įrenginių parinkimo ir tiekimo, statybos, montavimo, bandymų bei paleidimo-derinimo darbus. Šiuo metu yra rengiamas techninis darbo projektas.

„All in Container“ gamintojo elektrostatinis filtras išvalys į aplinkos orą, pro kaminą, patenkančius dūmus. Įdiegus naujovę, į aplinką išmetamų kietųjų dalelių kiekis „Klaipėdos energijos“ katilinėje sumažės iki 20 mg/m3. Taip įmonė prisidės prie geresnės oro kokybės uostamiestyje.

„Pagrindinis šio projekto iššūkis yra elektrostatinį filtrą bei jo pagalbinius įrenginius sutalpinti į nedidelį plotą, kuriame jau yra mūsų komandos sumontuotas absorbcinis šilumos siurblys bei kiti katilinei svarbūs įrengimai“, – dalinosi Klaipėdos serviso padalinio vadovas Andrius Šetkauskis.

Prie „Klaipėdos energijos“ rajoninės katilinės atnaujinimo prisidės ir patyrę partneriai, kurie vykdys projektavimo, įrangos gamybos, paleidimo bei metalo konstrukcijų gamybos darbus.

Projektas bus įgyvendintas iki kitų metų gegužės, o inovatyvaus filtro montavimo darbai prasidės jau šį rugsėjį.

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programa dalį „Klaipėdos energijos“ projekto išlaidų finansuos pagal Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos lėšų naudojimo 2020–2022 m. finansavimo kryptis.