1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. „Axioma servisas“ sėkmingai atnaujino siurblių ir koštuvų valdymo sistemą „Aukštaitijos vandenyse“

„Axioma servisas“ sėkmingai atnaujino siurblių ir koštuvų valdymo sistemą „Aukštaitijos vandenyse“

UAB „Aukštaitijos vandenys“ šį mėnesį jau gali džiaugtis atnaujinta bei patobulinta II pakėlimo siurblių ir koštuvų valdymo sistema. Šešis mėnesius trukusio projekto metu UAB „Axioma servisas“ rūpinosi jo įgyvendinimu nuo projektavimo iki paleidimo darbų.

„Klientas tiekia geriamąjį vandenį visam Panevėžio miestui bei aplinkiniams rajonams. Taigi, vandens paruošimo bei tiekimo procesas negalėjo būti nutrauktas, valdymo sistema negalėjo būti išjungta. Dėl šios priežasties atnaujinant valdymo sistemą, visi darbai buvo detaliai planuojami ir skaidomi etapais, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas geriamojo vandens tiekimas gyventojams“, – projekto iššūkiais dalinosi projekto vadovas Robertas Abraškevičius.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį pradėtame projekte „Axioma servisas“ atliko projektavimo, įrangos tiekimo, demontavimo, montavimo bei paleidimo-derinimo darbus. „Aukštaitijos vandenys“ ne tik atnaujino jau nusidėvėjusią įrangą, bet ir patobulino visą II pakėlimo siurblių ir koštuvų valdymo sistemą. Atlikus šiuos darbus valdymo sistema, tiekianti geriamąjį vandenį viso Panevėžio miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams, tapo dar patikimesnė.

„Axioma servisas“ specialistų komandai, Panevėžyje įrengta valdymo sistema buvo gerai pažįstama. Šie, Kauno padalinio automatikos skyriaus, specialistai prieš 10 metų ją ir įrengė. Prie modernizavimo projekto prisidėjo gausi programuotojų ir inžinierių-derintojų komanda.

„Aukštaitijos vandenų“ projekte buvo pakeisti visų (trijų) valdymo sistemų valdikliai ir jų programos. „Didžiausias iššūkis buvo valdymo komponentų tiekimas, nes esant dabartinei situacijai stringa visos tiekimo grandinės. Džiaugiamės, kad įrangą pavyko gauti tik su nedideliais vėlavimais, o juos kompensavome darbų optimizavimu. Taigi, nebuvo nukrypta nuo standartinio darbų vykdymo grafiko“, – dalinosi R. Abraškevičius.

„Axioma servisas“ yra atestuotas SCADA sistemos diegėjas, o visa naudojama programinė įranga yra sertifikuota. Be to, daugiau nei 20 metų patirties turinti įmonė yra sėkmingai įvykdžiusi ne vieną dešimtį analogiškų projektų, kurie reikalauja kompetencijų ir koordinuoto visų specialistų darbo.

„Aukštaitijos vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį, surenka bei sutvarko nuotekas, eksploatuoja vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus Panevėžyje, jo priemiesčiuose bei dalyje Panevėžio rajono.