1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. „Axioma servisas“ prisidėjo prie „Alytaus šilumos tinklų“ pasiruošimo artėjančiam šildymo sezonui

„Axioma servisas“ prisidėjo prie „Alytaus šilumos tinklų“ pasiruošimo artėjančiam šildymo sezonui

Alytaus miesto savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ tęsia šilumos ūkio modernizavimą – vasarą įvykdytas projektas, kurio metu buvo pakeisti susidėvėję katilo garo perkaitintuvo vamzdeliai, įrengtos biokuro platformos bei žertuvai, atnaujinti grandiklinių transporterių komponentai ir kita technologinė įranga.

Praėjusiais metais „Axioma serviso“ komanda kliento įmonėje taip pat vykdė du modernizavimo projektus: pakeitė techniškai susidėvėjusius šilumos tinklo siurblius bei atnaujino biokuro katilinės katilo valdymo ir vizualizacijos (SCADA) sistemą.

Katilo vamzdelių tiekimas bei pakeitimas

20 MW galios biokuro katilo pirmo laipsnio garo perkaitintuvo vamzdeliai buvo gaminami pagal specialų užsakymą. Pasikonsultavusi su įrenginio gamintojais, „Axioma serviso“ komanda užsakė 31.8 mm diametro, 16 Mo3 (molibdeno plieno) vamzdelius, kurie yra atsparūs karščiui bei deformacijoms.

„Alytaus šilumos tinklų“ katilinėje buvo nusmėliuota kūrykla, konvektyvinė ir festono dalys abrazyvu bei pakeisti ir suvirinti Suomijoje pagaminti vamzdeliai. Pirmo laipsnio garo perkaitintuvui buvo pakeisti 17 vamzdelių.

Transporterių atnaujinimas

Katilinėje naudojamiems grandikliniams transporteriams buvo pakeisti: transporterio dugnas su standumo briaunomis, grandinės, žvaigždės, velenai, guoliai su guoliavietėmis, pavažos, jų laikikliai, apkabos ir kiti susidėvėję komponentai.

Biokuro platformų su žertuvais įrengimas

Taip pat, „Alytaus šilumos tinklų“ katilinėje buvo įrengtos 6 naujos kuro sandėlio platformos, 6 žertuvai bei 24 jų priešsparniai.

Prieš pradedant įrengimo darbus, buvo demontuotos nusidėvėjusios platformos ir sandėlio grindų danga. Sandėlio dalis, kurioje vyko naujos įrangos montavimas, buvo atitverta 25 betoniniais lego blokais, nes kitoje dalyje vyko įprasti procesai.

Atnaujinimo darbai atlikti kaip planuota

Anksčiau minėtos ir kitos smulkesnės katilinės įrangos (katilo smėlio išpylimo kompensatorius, peilinės pneumatinės smėlio užsklandos, dūmų sklendės ir kt.) pakeitimo darbus „Axioma serviso” specialistai atliko pagal iš anksto su klientu suderintą planą.

Prie „Alytaus šilumos tinklų“ katilinės atnaujinimo prisidėjo 20 bendrovės bei partnerių specialistų. Visų atliktų darbų vertė – daugiau nei 300 tūkst. eurų.

Atlikus Alytaus miesto gyventojams karštą vandenį ir šilumą tiekiančios sistemos atnaujinimo darbus, ji taps dar saugesnė ir patikimesnė.