1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. „Axioma servisas“ darbus pradėjo Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje

„Axioma servisas“ darbus pradėjo Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje

Nuo sausio mėn. „Axioma servisas“ komanda dirba Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje. Čia montuoja SBE (Steinmuller Babcock Environment GmbH) garo katilo matavimo prietaisus: lygio daviklius, slėgio, temperatūros kontrolės matavimo prietaisus, ties ir montuos impulsines linijas.

Panašių projektų „Axioma servisas“ yra įgyvendinusi  ir anksčiau, vienas paskutiniųjų – bendrovėje „Vilniaus energija“ viename iš vandens šildymo katilų bendrovės specialistai sumontavo  ir derino automatikos ir elektros įrangą.

Pasak „Axioma servisas“  Vilniaus padalinio vadovo Tomo Gerdausko, tai, kad šiems specifiniams darbams buvo pasirinktas būtent „Axioma servisas“, parodo išskirtinę bendrovės kompetenciją. „Matome, kad pramoninių objektų daugėja, jie sudėtingėja. Po įrengimų montavimo, juos reikės ir prižiūrėti. Gerai atlikti montavimo darbai gali tapti tramplinu naujiems darbams“, – sako T. Gerdauskas.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos pradėtos 2018 metais. Planuojama, kad veiklą ji pradės 2020-ųjų metų vasarą. Jėgainės elektrinė galia sieks apie 92 MW, o šiluminė – apie 229 MW. Čia diegiami šiuolaikiniai dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins saugią ir netaršią energijos gamybą. Skaičiuojama, kad naujoji Vilniaus kogeneracinė jėgainė galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus centralizuotai tiekiamos šilumos, o CO2 išmetimai į aplinką bus sumažinti apie 436 tūkst. tonų per metus.

„Axioma servisas“ darbus joje planuoja iki vasaros pradžios. Mūsų bendrovės komanda automatikos sistemų įrengimo darbus atliko ir Kauno kogeneracinėje jėgainėje.