1. Pradžia
  2. /
  3. Paslaugos ir produktai
  4. /
  5. Atliktas temperatūros ir drėgmės matavimo sistemos atnaujinimas ir validavimas farmacijos įmonėje

Atliktas temperatūros ir drėgmės matavimo sistemos atnaujinimas ir validavimas farmacijos įmonėje

„Axioma servisas” atstovaujamo gamintojo „Testo“ išmaniosios sistemos sulaukia vis daugiau farmacijos ir maisto pramonės įmonių dėmesio. Vieną tokių, pavadinimu „Saveris”, jau ilgą laiką naudoja kompanija „Lexano“, užsiimanti didmenine prekyba medikamentais. Sistemos paskirtis – nuolat matuoti šaldytuvų, kuriuose laikomi vaistiniai preparatai, temperatūrą bei drėgmę ir skubiai informuoti klientą apie rodiklių nuokrypius.

Neseniai įmonė nusprendė turimą sistemą atnaujinti – įsigijo antrąją versiją ir atliko validavimo darbus, kurie užtikrina sistemos renkamų ir saugomų duomenų bei ataskaitų patikimumą, o taip pat sudaro galimybę audituoti visų vartotojų atliekamus veiksmus.

Medikamentai yra ypač jautrūs temperatūros nuokrypiams, todėl nuoseklus produktų kokybę lemiančių aplinkos parametrų monitoringas yra neatsiejama farmacijos pramonės dalis. Dėka novatoriškų technologijų ir pažangių sprendimų šis stebėjimo procesas tampa ženkliai paprastesnis.

„Įmonių praktikoje pasitaiko atvejų, kuomet dėl darbuotojų neapdairumo ar ne laiku pastebėtų įrangos techninių gedimų, produktai praranda savo savybes ir juos tenka utilizuoti. Pasitelkus išmanias, mūsų siūlomas parametrų stebėjimo sistemas, šių klaidų ir didelių nuostolių galima lengvai išvengti” – pasakoja „Axioma servisas” pardavimų inžinierius Darius Jagelavičius.

Užfiksavusi bent minimalų rodiklių nuokrypį nuo nustatytų ribų, sistema siunčia signalus ir prižiūrintys asmenys gauna pranešimus tiesiai į savo mobiliuosius telefonus. Tuo pat metu išsiunčiamas ir elektroninis pranešimas kokybės valdymo skyriui. Vienas didžiausių tokios sistemos privalumų – informacijos apie gedimus ir įvykusius pokyčius rinkimas. Tai leidžia tiksliai atsekti kada ir kurio įrenginio darbas sutriko.

Tiek medikamentų tiekėjai, tiek klientai reikalauja turėti ir tokios sistemos kokybę ir patikimumą patvirtinančią dokumentaciją, kurioje aprašyti veikimo principai, procedūros, paruošti sensorių žemėlapiai. Dėl šios priežasties buvo atlikti validavimo darbai, kartu su gamintojo specialistais.

Sėkmingai atnaujinus ir validavus „Testo Saveris“ sistemą, didžiausioms šalies ligoninėms produktus tiekianti įmonė ir toliau gali užtikrinti, jog laikosi aukščiausių produktų laikymo standartų ir yra pasirengusi dirbti net su pačiais reikliausiais tiekėjais.

Išmaniąsias aplinkos parametrų sistemas „Axioma servisas“ diegia ne tik farmacijos, tačiau ir maisto pramonės, aukštųjų biotechnologijų įmonėse, kuriose temperatūra ir drėgmė gali įtakoti produktų ir procesų kokybę. Taip pat muziejuose, archyvuose, kur siekiama išvengti drėgmės poveikio eksponatų ir dokumentų autentiškumui.