1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. AB „Orlen Lietuva“ valdomoje naftos perdirbimo produktų gamykloje sėkmingai įgyvendinti dar du modernizavimo projektai

AB „Orlen Lietuva“ valdomoje naftos perdirbimo produktų gamykloje sėkmingai įgyvendinti dar du modernizavimo projektai

UAB „Axioma servisas“ ir toliau prisideda prie vienintelės naftos perdirbimo ir importo įmonės Baltijos šalyse, AB „ORLEN Lietuva“, modernizavimo projektų. Mažeikių rajone įsikūrusioje gamykloje Klaipėdos padalinio specialistai sėkmingai įvykdė oro–dujų kompresorinės įrangos valdymo sistemos atnaujinimo bei S-400 sekcijos elektros įrangos montavimo darbus. Iki šiol daugumą projektų kliento įmonėje vykdė Mažeikių padalinio komanda, turinti ilgametę patirtį specifinėje naftos ir dujų pramonės srityje.

Oro–dujų kompresorinės įrangos valdymo sistemos atnaujinimas

Įgyvendinant oro–dujų kompresorinės įrangos valdymo sistemos atnaujinimo projektą „Axioma servisas“ atliko elektros ir automatikos dalies projektavimo, programavimo, įrangos montavimo bei paleidimo-derinimo darbus. Nors projektavimas buvo baigtas dar praėjusiais metais, tačiau visi pagrindiniai darbai objekte vyko per planinį naftos perdirbimo produktų gamyklos kapitalinį remontą, gegužės–birželio mėnesiais.

Montavimo darbų metu buvo surinkti įvadiniai jėgos, savilaidos, sklendžių valdymo, tarpinių sujungimo ir elektrinių šildymo prietaisų skydai bei siurblių ir sklendžių valdymo postai. Taip pat buvo įrengta nauja valdymo sistema (net keturi skydai), pakeisti seni slėgio, lygio, debito, temperatūros matavimo prietaisai, sumontuoti kabeliai, jų trasos ir apšildomos spintos su impulsinėmis linijomis.

Pakeitus reikiamą oro–dujų kompresorinės įrangą buvo atlikti jos programavimo bei paleidimo-derinimo darbai.

Sekcijos S-400 elektros ir automatikos įrangos modernizavimo darbai

Tuo pat metu buvo vykdytas ir kitas AB „ORLEN Lietuva“ projektas – už vandens garo gamybą atsakingos sekcijos S-400 atnaujinimas. Čia „Axioma servisas“ tiekė ir montavo reikiamą elektros bei automatikos įrangą. Projektavimo ir programavimo darbus atliko klientas.

Klaipėdos padalinio komanda pakeitė įvadinius jėgos narvelius, variklių ir elektros sklendžių valdymo postus, slėgio, lygio, debito, temperatūros matavimo prietaisus, pozicionierius ant reguliuojamų vožtuvų,  sumontavo ir suderino pneumatinius cilindrus, atliko valdymo sistemos išplėtimo darbus. Taip pat buvo įrengta apšildoma spinta matavimo prietaisams, kabeliai ir jų trasos.

Pagrindiniai darbai įvykdyti per 7 savaites

Oro–dujų kompresorinės įrangos valdymo sistemos atnaujinimo bei S-400 elektros ir automatikos įrangos montavimo darbus reikėjo įgyvendinti vos per septynias savaites.

„Dėl medžiagų ir įrangos vėlavimo daug paruošiamųjų darbų negalėjome įvykdyti prieš numatytą kapitalinį remontą. Dėl to gamyklos sustojimo metu reikėjo išnaudoti maksimalius darbuotojų resursus, kad spėtume visus modernizavimo darbus įgyvendinti laiku“,– iššūkiais dalinasi projektų vadovas Gintautas Tiškevičius.

Prie projektų prisidėjo didelė dalis „Axioma serviso“ projektuotojų, elektromontuotojų, inžinierių-derintojų. Vienu metu objekte dirbo kone 40 bendrovės bei partnerių specialistų. „Didžiuojuosi ir esu dėkingas visai Klaipėdos padalinio komandai, kuri susitvarkė ir įgyvendino šiuos ambicingus projektus“,– džiaugiasi G. Tiškevičius.