Matavimo prietaisai ir sistemos yra neatsiejama pramonės procesų dalis. Energetikos, vandentvarkos, gamybos ir kitose įmonėse yra stebimi įvairūs parametrai, kurie daro įtaką ne tik produktų kokybei, bet ir vykstančių procesų efektyvumui. Vieni iš itin plačiai pritaikomų ir pramonėje naudojamų prietaisų yra termovizoriai. Kokie jų privalumai ir panaudojimo galimybės aptarsime šiame straipsnyje.

Temperatūra yra svarbi daugumoje procesų

Termovizoriai tai įrenginiai, kurie matuoja ir atvaizduoja objektų temperatūrą infraraudonųjų spindulių spektre. Jie gali aptikti ir vizualizuoti šilumos skirtumus tarp skirtingų paviršių ar objektų. Tai leidžia pamatyti, kuriose vietose temperatūros pokyčiai yra didžiausi, ar kur galėtų kilti įrangos gedimai.

Sunku rasti procesą, kuriam temperatūra būtų visiškai nesvarbi. Daugelyje jų, specialistai turi tiksliai žinoti, kokia ji bei kiek nukrypusi. Dėl šios priežasties, termovizorius galima pritaikyti įvairiose pramonės srityse, pastatų priežiūroje, karyboje, medžioklėje ir t.t.

Įrangos priežiūroje bei diagnostikoje

Termovizoriai gali lengvai aptikti galimus gedimus ar sutrikimus pramoninėje įrangoje. Šilumos skirtumų aptikimas yra svarbus elektros, automatikos, mechanikos bei šildymo ir vėsinimo įrengimuose ar sistemose.

Įrangoje šilumos didėjimas atsiranda vykstant didesnei trinčiai tarp mechaninių komponentų, pavyzdžiui guolių, pavarų ar konvejerių diržų, kai nekokybiškai sujungti elektros kontaktai arba kai tarp jungiančių dalių plinta korozija ir kt.

Gamybos procesų priežiūroje

Termovizoriai yra naudojami stebint gamybos procesus, kas padeda juos optimizuoti bei užtikrinti aukščiausią produktų kokybę.

Šių matavimo prietaisų pagalba yra identifikuojamos energijos nuostolių ir neefektyvių gamybos linijų vietos bei tikrinama gaminamų produktų kokybė.

Pastatų priežiūroje

Populiariausia ir žinomiausia termovizorių panaudojimo sritis yra pastatų priežiūra.

Jų pagalba galima aptikti pastatų šiluminės izoliacijos trūkumus, įvertinti bendrą šilumos rėžimą, atskirų zonų šilumos nuostolius bei aptikti statybos defektus, pelėsius.

Energetikoje

Termovizoriai yra naudojami ir energetikos sektoriuje, stebint energijos perdavimo linijų bei elektros įrangos šilumos procesus. Taip siekiama optimizuoti energijos naudojimą bei aptikti gedimus.

Šio matavimo prietaiso pagalba galima aptikti ugniai atsparių, šilumą izoliuojančių medžiagų efektyvumą bei susidėvėjimą.

Aplinkosaugoje bei darbo saugoje

Termovizoriai gali būti naudojami aptikti karštas ar potencialiai pavojingas sritis, kurios gali turėti įtakos darbų saugai ar aplinkosaugai.

Darbų saugos srityje jie gali aptikti per karštas paviršiaus vietas arba įrenginių gedimus, kurie gali kelti pavojų darbuotojams, o aplinkosaugoje nustatyti neįprastus šilumos šaltinius, kaip gaisrus arba šilumos išmetimą iš pramoninių įrenginių, kurie turi neigiamą poveikį aplinkai.

Termovizoriai yra naudingi prietaisai įrangos ir gamybos procesų priežiūroje, energetikoje, aplinkosaugoje, darbų saugoje, pastatų priežiūroje. Pramonės įmonėse jų pagalba galima iš anksto  aptikti problemas, taupyti laiką bei lėšas, o taip pat užtikrinti saugią ir efektyvią darbo aplinką.

„Axioma servisas“ atstovauja profesionalius vokiečių gamintojo „Testo“ termovizorius, kuriuos galima naudoti visose aukščiau minėtose srityse. Patikimiausi ir itin tikslius rezultatus pateikiantys termovizoriai, kuriuos rekomenduojame savo klientams: „Testo 890“, „Testo 868“, „Testo 883-1“, „Testo 871“, „Testo 865“.

Jei jums aktuali išsamesnė informacija apie šiuos matavimo prietaisus, susisiekite su atsakingu mūsų įmonės specialistu, telefonu +370 686 97791 arba el. paštu orders@axs.eu.