1. Pradžia
  2. /
  3. Naudinga informacija
  4. /
  5. Robotų diegimas pramonės įmonėse: 5 priežastys, kodėl verta investuoti

Robotų diegimas pramonės įmonėse: 5 priežastys, kodėl verta investuoti

Vis labiau griežtėjantys darbuotojų sveikatos apsaugos reikalavimai bei jų trūkumas, didėjantis dėmesys darbo sąlygų gerinimui ir kasmet kylant jo užmokesčiui skatina įmones ieškoti automatizuotų sprendimų bei svarstyti galimybę investuoti į robotų diegimą. Bendrovės „Axioma servisas“ įgyvendinančios įvairius procesų automatizavimo sprendimus, profesionalai išrinko 5 svarbiausius argumentus „už“, dėl kurių gamybinėms įmonėms neabejotinai verta tam tikras operacijas patikėti pramoniniams robotams.

Didesnis produktyvumas 

Vienas iš svarbiausių robotų privalumų – galimybė atlikti užduotis nestojant 24 valandas per parą. Tai leidžia žymiai padidinti įmonės produktyvumą bei pagreitinti procesus.

Išvengiama klaidų

Robotai dažniausiai pakeičia žmones pasikartojančiose užduotyse, su kuriomis jie susidoroja daug efektyviau ir be klaidų. Tai leidžia užtikrinti aukščiausią produktų kokybę, išvengiant galimų nuostolių ir taupyti įmonės išteklius.

Darbas pavojingoje aplinkoje

Pramonės srityse, kuriose darbuotojams tenka dirbti kenksmingoje arba net pavojingoje aplinkoje – robotai yra optimaliausia išeitis. Tokioms įmonėms yra itin sunku rasti darbuotojus, be to susiduriama ir su kita problema – didele personalo kaita. Automatizavus procesus ir įdarbinus robotus, kurie gali atlikti užduotis bet kurioje aplinkoje, šios problemos eliminuojamos, o darbuotojai apsaugomi nuo neigiamo poveikio sveikatai.

Darbuotojų motyvacijos didėjimas

Įdiegus robotus, darbuotojų užduotyse yra sumažinamas pasikartojančio, daug fizinės jėgos reikalaujančio darbo kiekis. Taip juos galima įtraukti į kitas užduotis, kurios leidžia išplėsti jų įgūdžius, ugdyti kompetencijas bei kurti geresnę vidinę aplinką.

Reikalauja mažesnių kaštų

Kasmet kylant darbo užmokesčiui ir energetikos kainoms, investicijos į robotus įmonėse atsiperka greičiau. Įsidiegus juos, sumažėja veiklos sąnaudos bei nereikia samdyti naujų darbuotojų pasikartojančioms užduotims atlikti.

Gamybinėse įmonėse, kuriose yra įdiegti pramoniniai robotai procesai yra vykdomi produktyviau, išvengiama klaidų bei reikalauja mažesnių kaštų. Taip pat, robotai gali dirbti pavojingose aplinkose, kas darbuotojams leidžia įsitraukti į kitas užduotis bei išplėsti jų įgūdžius. „Axioma servisas“ specialistai diegia bei prižiūri pramoninius robotus, kurie šiandieninėje pramonėje yra ypač aktualūs.

Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau apie procesų automatizavimą, pramoninių robotų diegimą savo įmonėje – susisiekite su „Axioma serviso“ profesionalais, kurie papasakos daugiau.