1. Pradžia
  2. /
  3. Naudinga informacija
  4. /
  5. 6 pramoninių ventiliatorių ir orapūčių naudojimo sritys

6 pramoninių ventiliatorių ir orapūčių naudojimo sritys

Energetikos, gamybos, logistikos ir maisto pramonės srityse yra plačiai naudojami mechaniniai įrenginiai, kurie skirsto oro srautą. Tai ventiliatoriai ir orapūtės, užtikrinantys tinkamą oro srautą, ventiliaciją, dulkių ir teršalų pašalinimą bei temperatūros kontrolę.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius pramoninių ventiliatorių bei orapūčių panaudojimo būdus.

Oro kondicionavimui bei vėdinimui

Gamybos cechuose ventiliatoriai ir orapūtės padeda palaikyti tinkamą oro cirkuliaciją, užtikrina darbuotojų komfortą ir sveikatą, pašalina šilumos perteklių.

Logistikos patalpose ar sandėliuose įrenginiai užtikrina oro cirkuliaciją, kad būtų palaikoma tinkama temperatūra ir drėgmė, taip apsaugant produktus nuo gedimo.

Dulkių ir teršalų pašalinimui

Pramonės procesuose, kuriuose generuojama daug dulkių (pvz. medžio apdirbimas), oro srauto įrenginiai naudojami dulkių surinkimo ir filtravimo sistemose.

Cheminių medžiagų gamyboje, dažymo procesuose ir kitose taršiose aplinkose, ventiliatoriai ir orapūtės padeda pašalinti kenksmingus garus ir dujas.

Oro srauto valdymui

Pramoniniuose katiluose ir krosnyse ventiliatoriai ir orapūtės užtikrina tinkamą oro tiekimą, reikalingą efektyviam degimo procesui.

Temperatūros kontrolei

Maisto pramonėje, šaldymo sandėliuose ir kitose srityse, kur būtina palaikyti žemą temperatūrą, oro srauto įranga padeda cirkuliuoti šaltą orą.

Elektronikos gamyboje ir kituose procesuose, kur generuojama daug šilumos, ventiliatoriai ir orapūtės padeda aušinti įrenginius ir užtikrinti efektyvų jų veikimą.

Procesų optimizavimui

Maisto, chemijos ir kitose pramonės srityse vėdinimo įranga naudojama džiovinimo kamerose, siekiant pagreitinti produktų džiovinimo procesą.

Pneumatinės transportavimo sistemos, naudojant ventiliatorius ir orapūtes, leidžia perkelti birių medžiagų (pvz., miltų, granulių) srautus tarp skirtingų gamybos linijų.

Apsaugai ir saugumui

Ventiliatoriai ir orapūtės gali būti naudojami ir apsaugos sistemose. Pavyzdžiui, siekiant užkirsti kelią sprogstamų dujų kaupimuisi, šie įrenginiai padeda užtikrinti nuolatinį jų pašalinimą iš pavojingų zonų.

Apibendrinant, pramoniniai ventiliatoriai ir orapūtės yra esminiai įrenginiai, padedantys palaikyti saugias, efektyvias ir produktyvias darbo sąlygas įvairiose pramonės šakose.

„Axioma servisas“ yra „I.VA.CO“ bei „Kubicek“ gamintojų oficialus atstovas Lietuvoje. Šie gamintojai gali pasiūlyti platų ventiliatorių ir orapūčių asortimentą, kurį pritaikysite įvairiose pramonės srityse. Bendrovė taip pat teikia „ZIEHL-ABEGG“ prekės ženklo įrenginius bei „Güntner“ įrangoje naudojamus ventiliatorius.

Susidomėjote pramoniniais ventiliatoriais ar orapūtėmis? Galbūt jūsų vėdinimo ir kondicionavimo sistemą reikia keisti arba atnaujinti?

Susisiekite su mūsų komanda:

tel. +370 699 63364

el. paštu orders@axs.eu.