Metų pabaiga daugumai mūsų yra laikas, kai norime kuo daugiau suspėti, kuo daugiau darbų ir projektų įvykdyti, kad kuo mažiau jų su mumis persikeltų į naujus metus. Yra daug patarimų, kaip efektyviai planuoti savo laiką, kaip kasdien būti kuo darbingesniems, patiriant kuo mažiau streso, bet viskas prasideda nuo tinkamo planavimo. Vienas iš būdų tai daryti yra trijų darbų taisyklė – kasdien nusistatyti 3 svarbiausius darbus.
„Axioma servisas“ IT padalinio sukurtas elektroninis įrankis TOP 3, kaip tik padeda nusistatyti svarbiausius dienos darbus ir nenukrypti nuo pagrindinio tikslo. Ne mažiau svarbu, kad šis įrankis padeda analizuoti savo veiklą ir įvertinti, ar tikrai nusistatyti prioritetai teisingi, ar jie padeda artėti prie svarbiausių tikslų ir realių rezultatų.
Apie tai TOP 3 įrankio naudojimo galimybes kalbamės su „Axioma serviso“ IT produktų skyriaus vadovu Pauliumi Jurinu.
Pradėkime nuo šio įrankio funkcionalumo – kam jis skirtas ir kuo naudingas?
Pagrindinė šio įrankio paskirtis – kokybiškai ir patogiai planuoti darbo dieną. Tikslas – kad visi iš vakaro ar ryte susiplanuotų 3 pagrindinius tos dienos darbus ir juos užfiksuotų. Svarbu ne tik užfiksuoti, bet ir pažymėti, kokio rezultato tikimasi.
Įrankis leidžia pasirinkti, kam skirtos pagrindinės tos dienos užduotys pagal strategines įmonės ar savo asmenines kryptis. Tai leidžia vėliau analizuoti, kam skiriama daugiausiai laiko, taip pat kaip pavyko įgyvendinti tai, kas suplanuota. Taigi įrankis padeda ne tik planuoti, bet ir ugdyti save.
Kaip tobulinate TOP 3?
Mūsų, kaip kūrėjų, tikslas – kad įrankį būtų patogu naudoti visiems, todėl nuolat jį tobulinam ir pritaikom kiekvienos įmonės specifiniams poreikiams.
Jau kuris laikas įrankis papildytas statistika, kur kiekvienas vartotojas gali matyti, kaip jis planuoja, ar analizuoja savo veiklą, kam skiria daugiausia laiko. Kita naujovė – įdiegtas tikslų modulis. Dabar kiekvienas gali pasirinkti tikslą, jį sekti, matyti, kiek jam skiria laiko, kaip jis kinta. Taip pat džiaugiamės, kad pavyko įrankį adaptuoti iOS aplinkos naudotojams.
Kiek žmonių vienu metu gali naudoti šį įrankį? Ar gali viena įmonė naudoti skirtingo funkcionalumo versijas?
Vartotojų skaičius nėra ribojamas. Programa leidžia sukurti individualias darbo grupes, kuriose jos dalyviai gali dalytis informacija ir pasiekimais.
Ar turite galutinę viziją – koks turi būti tobulas TOP3 įrankis?
Šio įrankio pritaikymo galimybės tikrai plačios: jį galima naudoti rytiniams susitikimams, jei kolegos būna skirtingose biuro vietose, o įrankis leidžia užfiksuoti, ką veikei vakar ir ką veiksi šiandien, kokias problemas spręsi.
Personalo specialistai ir vadovai jį gali naudoti metiniams pokalbiams, nes TOP3 programoje galima suvesti savo ir savo komandos tikslus.
Galutinė vizija – tai turėtų tapti specifinius įmonės verslo ir vadybos poreikius atitinkanti sistema, kurioje būtų integruotos kitos darbuotojų naudojamos sistemos ir moduliai, pvz. pas mus įmonėje naudojamos X matricos, tikslai, rodikliai, Kaizen, degalų naudojimo apskaitos sistema ir kita. Be abejo, tai turi būti visiems patogus naudoti įrankis, kuris pirmiausia padėtų kiekvienam iš mūsų efektyviai planuoti savo darbus ir leistų analizuoti, kaip sekasi.
Ačiū už pokalbį! Linkime, kad ši vizija išsipildytų.