1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Prie naujos oro skaidymo gamyklos starto prisidėjo ir „Axioma servisas“

Prie naujos oro skaidymo gamyklos starto prisidėjo ir „Axioma servisas“

Daugiausia serviso paslaugų teikiančiai įmonei „Axioma servisas“ ši vasara buvo itin intensyvi ir darbinga. Pasirašyta daug vertingų sutarčių, įvykdyta aibė projektų. Vienas unikaliausių objektų šiame sąraše – naujoji „Linde Gas“ (buvusi „AGA“) gamykla.

Šių metų pabaigoje pradėsiančioje veikti „Linde Gas“ oro skaidymo gamykloje „Axioma servisas“ atliko automatikos ir elektros įrangos montavimo, pajungimo bei paleidimo-derinimo darbus.

Piko metu, įmonėje dirbo daugiau nei dvidešimties „Axioma servisas“ specialistų komanda, kurią sudarė automatikai, montuotojai, inžinieriai-derintojai ir projektų bei darbų vadovai. Jie atliko oro kompresorių, dujų šildytuvų, vandens aušintuvių, rektifikacinės kolonos valdymo bei kontrolinės įrangos prietaisų montavimo ir kalibravimo darbus, sujungė specifinius vokiečių elektrotechnikos ir valdymo sistemos konteinerius, įrengė teritorijos apšvietimą. Vėliau šį platų darbų sąrašą neplanuotai papildė ir automatikos valdymo paleidimo-derinimo darbai.

„Dėl susiklosčiusios koronaviruso situacijos į objektą negalėjo atvykti paleidimo-derinimo darbus turėję vykdyti „Linde Engineering“ specialistai.  Susipažinę su mūsų komandos kvalifikacija jie patikėjo visas atsakomybes už automatikos prietaisų ir valdymo įrenginių kalibravimo paleidimo-derinimo darbų organizavimą būtent mums. Tai didelis įvertinimas, nes „Linde Engineering“ projektuoja ir stato ypač aukštų reikalavimų gamyklas pramoninių dujų produkcijai“, – sako Kauno automatikos skyriaus projektų vadovas Robertas Abraškevičius.

Unikalia veikla – pramoninių deguonies ir azoto dujų gamyba užsiimanti įmonė įsikurs Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir bus puikus automatizuotos ateities gamybos pavyzdys: visus procesus vykdys pažangiausia įranga, o darbuotojai atliks tik sistemų ir technologijų priežiūros funkciją. Tai bus antroji oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse. Pirmoji jau daugiau nei 12 metų sėkmingai veikia Latvijoje.