1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. „Axioma servisas“ mėnesiu anksčiau įvykdė sudėtingą „Šiaulių energijos“ projektą

„Axioma servisas“ mėnesiu anksčiau įvykdė sudėtingą „Šiaulių energijos“ projektą

Pavasario pradžioje „Axioma servisas“ pasirašė dvi sutartis su AB „Šiaulių energija“ dėl termofikacinės elektrinės turbogeneratoriaus „MAN Energy Solutions“ su pagalbiniais įrenginiais techninės priežiūros ir generatoriaus remonto. Pagal sutartis iki rugpjūčio 23 d. turėjo būti atliktas turbinos ir pagalbinių įrenginių planinis remontas ir sutaisytas sugedęs generatorius.

Kol vyko generatoriaus remonto darbai bendrovės „Šiaulių energija“ termofikacinėje elektrinėje keletą mėnesių nebuvo gaminama elektros energija, todėl kiekviena diena, kuri paankstintų turbinos veikimą, buvo labai svarbi. „Axioma servisas“ komandos dėka darbai buvo baigti liepos 28 d. – beveik mėnesiu anksčiau nei planuota.

„Tokio rezultato nebūtų pavykę pasiekti be profesionalių „Axioma servisas“ darbuotojų pastangų. Visos sudėtingiausios situacijos buvo puikiai sukontroliuotos ir sukoordinuotos“, – sako „Šiaulių energija“ Pietinės katilinės viršininkas Rolandas Kiškūnas.

Planinis turbogeneratoriaus remontas vyko po 50 000 jo eksploatavimo valandų, kaip nurodyta techninės įrenginio priežiūros dokumentuose: buvo pakeista nemažai turbogeneratoriaus detalių bei medžiagų, kurias buvo būtina keisti, pažeistos dalys buvo gabenamos remontuoti į gamintojo dirbtuves Vokietijoje.

Nemažai iššūkių sukėlė sugedusio termofikacinės elektrinės turbogeneratoriaus pagrindinio įrenginio – 10 kV generatoriaus, kurio galia 10,81 MW remontas. Krano pagalba apie 36 tonas sveriantis generatorius buvo iškeltas iš elektrinės patalpų ir išgabentas į gamintojo dirbtuves Austrijoje.

„Vienas sudėtingiausių iššūkių buvo tai, kad turbogeneratoriaus techninė priežiūra turėjo būti atlikta iki suremontuoto generatoriaus grąžinimo iš gamintojo užsienyje, kad būtų galima nedelsiant pradėti eksploatuoti turbiną ir generatorių. Šį iššūkį „Axioma servisas“ komanda taip pat priėmė ir įvykdė puikiai“, – pasakoja R. Kiškūnas.

„Axioma servisas“ teikia pramonės įmonių įrenginių serviso ir priežiūros paslaugas, siūlo procesų automatizavimo ir modernizavimo sprendimus. Bendrovėje susibūrusi 300 inžinierių komanda, pasiruošusi operatyviai suteikti įrenginių atnaujinimo, remonto bei techninės priežiūros paslaugas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę visose Baltijos šalyse.