1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. Absorbcinis šilumos siurblys bus įrengtas ir „Kauno energijos“ Petrašiūnų elektrinėje

Absorbcinis šilumos siurblys bus įrengtas ir „Kauno energijos“ Petrašiūnų elektrinėje

„Axioma servisas“ ir toliau aktyviai dalyvauja viešuosiuose pirkimuose – spalį laimėjo svarbų absorbcinio šilumos siurblio įrengimo, „Kauno energijai“ priklausančioje Petrašiūnų elektrinėje, konkursą. Tai jau antrasis tokio siurblio įrengimo projektas šiais metais.

Pirmasis buvo pradėtas vykdyti vasaros pabaigoje, centralizuotą šilumą Klaipėdai ir Gargždams tiekiančioje bendrovėje „Klaipėdos energija“.

„Kauno energijos“ Petrašiūnų elektrinėje bus įrengtas pietų korėjos gamintojo absorbcinis šilumos siurblys kartu su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu.

Įgyvendinus projektą, iš degimo procese  susidariusių išmetamųjų dujų, kurių temperatūra siekia 45 laipsnius Celsijaus, bus sugeneruojamas papildomas šilumos kiekis. Jis bus skirtas pašildyti termofikacinį vandenį, tiekiamą į biokuro katilus. Tokio sprendimo pritaikymas ne tik padidins katilinės efektyvumą, bet ir padės mažinti gaminamos ir vartotojams tiekiamos šilumos kainą.

Absorbcinio šilumos siurblio įrengimo darbams atlikti numatytas itin trumpas terminas – vos devyni mėnesiai. Planuojama, jog veikti jis pradės jau kitų metų liepos mėnesio pabaigoje.

„Šiai dienai matome tik vieną didelę riziką – įrangos vėlavimą dėl visame pasaulyje vis blogėjančios  COVID-19  situacijos. Pesimistinėms prognozėms pasitvirtinus ir siurbliui bei visai komplektuojančiai įrangai neatvykus laiku, turėtume labai įtemptą montavimo ir paleidimo-derinimo darbų grafiką“, – sako Kauno padalinio projektų vadovas Andriejus Gološčapovas.

Petrašiūnų šiluminė elektrinė yra pagrindinis rezervinis šilumos generavimo šaltinis visame integruotame šilumos tiekimo į miestą tinkle, todėl jos rekonstravimas ir modernizavimas išlieka vienu iš AB „Kauno energija“ prioritetų.