1. Pradžia
  2. /
  3. Projektai
  4. /
  5. AB „Kauno energijos“ įsigytas absorbcinis šilumos siurblys jau tarnauja kauniečiams

AB „Kauno energijos“ įsigytas absorbcinis šilumos siurblys jau tarnauja kauniečiams

„Axioma servisas“ sėkmingai užbaigė atnaujinimo darbus AB „Kauno energija“ Petrašiūnų elektrinėje esančioje biokuro katilinėje. Įmonės specialistai katilinėje įrengė net 2,4 MW šiluminės galios absorbcinį šilumos siurblį su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu.

„Įgyvendinus modernizavimo projektą biokuro katilinė tapo apie 10 procentų efektyvesnė. Taip pat, dėka įdiegto antro laipsnio dūmų kondensacinio ekonomaizerio, nuo šiol į aplinkos orą patenka labiau išvalyti ir ataušinti dūmai. Paskutinėmis žiniomis, juose lieka mažiau nei 20 mg/m3 kietųjų dalelių“, – rezultatais džiaugiasi projekto vadovas Andriejus Gološčapovas.

Nuo 2025 metų visose Lietuvos biokuro katilinėse, kurių galia didesnė nei 5 MW kartu su dūmais į orą bus draudžiama išmesti daugiau nei 50 mg/m3 kietųjų dalelių. „Kauno energijos“ valdoma Petrašiūnų elektrinės biokuro katilinė jau šiandien atitinka sugriežtintus oro taršos reikalavimus ir yra viena pirmųjų Lietuvoje, įsidiegusių pažangiausius sprendimus.

Tokį pat, tik mažesnio galingumo, absorbcinį šilumos siurblį „Axioma servisas“ Klaipėdos padalinio specialistai jau įrengė „Klaipėdos energijoje“.

Absorbcinis šilumos siurblys su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu išnaudoja dūmų, kurie yra išleidžiami į aplinką, potencialą – atgauta likutinė šiluma tiekiama centralizuoto šildymo vartotojams. Be to, įdiegti inovatyvūs sprendimai ženkliai sumažina dūmuose esančių kietųjų dalelių kiekį.

„Kauno energijoje“ įrengto šilumos siurblio ilgis siekia net 7 m, o aukštis – 4 m.

„Pirminis planas buvo įrenginį leisti į rūsį, bet dėl patogesnio aptarnavimo atsisakėme šios idėjos ir nusprendėme statyti jį ant metalinio karkaso. Tam reikėjo didelio ir tvirto pamato, stiprių konstrukcijų, kurios galėtų saugiai išlaikyti 40 tonų sveriantį įrenginį“, – pasakoja A. Gološčapovas.