1. Pradžia
  2. /
  3. Paslaugos ir produktai
  4. /
  5. Prasidėjus šildymo sezonui prasidėjo ir biokuro tyrimų bumas

Prasidėjus šildymo sezonui prasidėjo ir biokuro tyrimų bumas

Prasidėjus šildymo sezonui, akredituotoje „Axioma servisas“ laboratorijoje – kasmetinis biokuro tyrimų bumas. Šaltojo sezono metu čia kasdien atliekama po daugiau nei 100 standartizuotų kietosios biomasės kuro tyrimų.

Vilniuje įsikūrusioje laboratorijoje tiriamos įvairios biokuro rūšys: miško kirtimo atliekos, durpės maišytos su biokuru, granulės, briketai.  Kartais užsakomi grūdų išvalų ir šiaudų tyrimai, o vieni įdomiausių iki šiol  tirtų ėminių – nendrių švendrai iš Žuvinto biosferos rezervato bei į granules supresuoti kavos tirščiai, kurie buvo naudojami kaip biokuras.

„Dažniausiai tenka tirti miško kirtimo atliekas, o švaraus ir gražaus biokuro pasitaiko gana retai, tik iš lentpjūvių“, – sako Biokuro tyrimų laboratorijos vadovė Ilona Senavaitienė.

Laboratorija skaičiuoja jau daugiau nei 60 sutartis turinčių klientų. Šie nuolatiniai klientai gauna daug daugiau papildomų naudų nei užsakantys pavienius tyrimus. Viena jų yra prisijungimas prie informacinės sistemos, kurioje galima realiu laiku stebėti tyrimų rezultatus, matyti visus anksčiau atliktų tyrimų duomenis ir net ženklinti ėminius konfidencialumą užtikrinančiu BAR kodu. Be to, „Axioma servisas“ pasirūpina ėminių paėmimu iš klientų, o esant poreikiui jie gali būti surenkami ir reguliariai, pagal iš anksto numatytą grafiką.

Nuolatiniai klientai naudojasi ir kitais privalumais: mėnesiniu atsiskaitymu, lankstesnėmis kainomis, aprūpinimu specialia tara. Svarbu pabrėžti, jog sutartimi klientas neįsipareigoja siųsti ėminių – net kelis mėnesius neatlikus nė vieno tyrimo nereikės mokėti jokio abonentinio mokesčio.

„Axioma servisas“ biokuro laboratorijoje naudojama šiuolaikiška, daugiakalbė, informacinė sistema „Biolab“, leidžianti greitai ir tiksliai perduoti duomenis, užtikrinti jų konfidencialumą bei išvengti žmogiškų klaidų. Vienas unikaliausių šios sistemos privalumų yra galimybė suderinti ją su daugumoje katilinių naudojamų svarstyklių KEMEK duomenų apdorojimo programa, kuri gali nuskaityti tyrimų duomenis ir automatiškai apskaičiuoti tonos naftos ekvivalentus (TNE) taip taupant apskaitai reikalingą laiką.

Prognozuojama, jog per šių metų šildymo sezoną laboratorijoje bus ištirta daugiau nei 10 tonų biokuro, o bendras atliktų tyrimų skaičius perkops 350 000.­­

„Laboratorija yra pajėgi atlikti net 360 drėgmės, po 62 peleningumo ir šilumingumo bei 10 granuliometrijos tyrimų per dieną, tad resurso dar tikrai turime ir ateityje planuojame jį išnaudoti“, – sako Biokuro tyrimų laboratorijos vadovė.