1. Pradžia
  2. /
  3. Nuolatinė priežiūra
  4. /
  5. „Vilniaus kogeneracinės jėgainės“ naudojamo biokuro kokybę tirs akredituota „Axioma serviso“ laboratorija

„Vilniaus kogeneracinės jėgainės“ naudojamo biokuro kokybę tirs akredituota „Axioma serviso“ laboratorija

Vienos moderniausių jėgainių Europoje, „Vilniaus kogeneracinės jėgainės“ (VKJ), naudojamo biokuro kokybės tyrimus atliks „Axioma serviso“ laboratorija. Laimėjusi viešąjį pirkimą bendrovė įsipareigojo trejus metus tirti visam Vilniaus miestui centralizuotą šilumą gaminsiančios įmonės biokuro kokybės pagrindinius parametrus.

„Klientui kasdien bus atliekami drėgmės, peleningumo, šilumingumo tyrimai, o jų rezultatai bus pateikiami per 3 darbo dienas. Šie tyrimai yra naudingi visiems šilumos gamintojams, nes biokuro kokybė lemia ne tik jo kainą, bet ir naudojamos įrangos našumą, efektyvumą“,- apie naujos sutarties sąlygas pasakojo biokuro laboratorijos vadovė Eglė Nugaraitė – Juršienė.

„Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje“ bendrovė „Axioma servisas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 1 mln. eurų vertės biokuro bloko procesų valdymo ir automatizavimo darbus. Taip pat teikia įmonei automatikos ir hidraulikos įrangos, elektros variklių bei juostinių transporterių nuolatinės priežiūros paslaugas.

Akredituotoje „Axioma serviso“ laboratorijoje tyrimus atliekančiais, ilgametę patirtį turinčiais specialistais pasitiki jau 40 nuolatinių klientų, su kuriais bendradarbiavimas yra patvirtintas ilgalaikėmis sutartimis.

„Sezono metu kasdien turime ištirti apie 500 skirtingų mėginių, kuriuos pateikia mūsų nuolatiniai klientai. Taip pat gauname ir vienkartinių užsakymų, taigi rugsėjo-balandžio mėnesiais visa komanda dirba maksimaliu pajėgumu“, – darbo krūvius apibūdina E. Nugaraitė-Juršienė.

Laboratorijoje yra įdiegta moderni, specializuota įranga, su kuria dirba kvalifikuoti specialistai. Joje taip pat veikia išmanioji duomenų apdorojimo informacinė sistema „BioLab”, kuri leidžia registruoti, išsaugoti bei teikti duomenis apie tyrimų eigą elektroninio ryšio priemonėmis, išvengiant galimų žmogaus darbo klaidų. „Axioma serviso“ laboratorijoje yra atliekami ne tik biokuro, bet ir vandens kokybės tyrimai.