1. Pradžia
  2. /
  3. Nuolatinė priežiūra
  4. /
  5. Metrologinės patikros jau atliekamos pirmų nuolatinių klientų dujų analizatoriams

Metrologinės patikros jau atliekamos pirmų nuolatinių klientų dujų analizatoriams

Praėjusių metų rudenį „Axioma serviso“ bendrovė papildė savo krepšelį nauja paslauga – dujų analizatorių ir signalizatorių metrologine patikra. Akredituotoje laboratorijoje pradėti tikrinti vienkanaliai bei daugiakanaliai analizatoriai, o nustatytus reikalavimus atitinkantiems įrenginiams išduodami tai patvirtinantys sertifikatai ir specialūs žymenys. Nauja paslauga aktyviai naudojasi įvairių pramonės sričių įmonės, o laboratorijos specialistai džiaugiasi ir pirmais nuolatiniais klientais.

Pasirašyta ilgalaikė sutartis su vandentvarkos įmone

Metų pradžioje buvo laimėtas UAB „Utenos vandenys“ paskelbtas viešasis pirkimas, dėl įmonėje naudojamų dujų analizatorių ir dujų nuotėkio daviklių metrologinės patikros atlikimo.

Minėtų prietaisų metrologinė patikra bus atliekama du kartus per metus. Viso bus tikrinama 20 dujų analizatorių bei 20 dujų nuotėkio daviklių, naudojamų geriamojo vandens gavybą, tiekimą bei nuotekų surinkimą ir valymą vykdančioje bendrovėje „Utenos vandenys“. Bendradarbiavimo sutartyje, kuri pasirašyta 24 mėnesių laikotarpiui, numatyta, kad klientas prietaisus pristatys į laboratoriją Vilniuje, o metrologinė patikra bus atlikta per 5 d.d.

Dujų analizatoriai – dažnai sutinkamas prietaisas ir kitose įmonėse bei daugiabučiuose namuose

Analizatoriai, kurie signalizuoja apie padidėjusius pavojingų medžiagų kiekius aplinkos ore yra sutinkami įvairiausiose pramonės įmonėse ir net gyvenamuosiuose daugiabučiuose namuose, biuro pastatuose, darželiuose, restoranuose.

Daugiau nei 3 tūkstančius tokių objektų visoje Lietuvoje administruojanti ir prižiūrinti bendrovė „City Service Engineering“, taip pat tapo naujos paslaugos naudotoja. Per keletą mėnesių kvalifikuoti „Axioma serviso“ laboratorijos specialistai atliko periodinę metrologinę patikrą daugiau nei 50 dujų analizatorių.

Metrologinė patikra reikalinga visiems analizatoriams

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Metrologijos įstatymo nustatyta tvarka, visiems įmonių patalpose naudojamiems sprogių ar toksiškų dujų analizatoriams bei signalizatoriams turi būti atlikta savalaikė metrologinė patikra. Šie prietaisai turi būti patikrinti pagal specialią procedūrą, kurios metu įvertinama matavimo priemonių metrologinių parametrų atitiktis nustatytiems reikalavimams.

Metrologinę patikrą reikia atlikti kas 6 mėnesius, o įvykus Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotų institucijų patikrinimui ir nepateikus galiojančių dokumentų – įmonei gali grėsti finansinė bauda, kuri siekia net iki 10 000 eurų.