1. Pradžia
  2. /
  3. Nuolatinė priežiūra
  4. /
  5. Automatikos bei hidraulikos įrenginius Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje ir toliau aptarnaus „Axioma servisas“

Automatikos bei hidraulikos įrenginius Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje ir toliau aptarnaus „Axioma servisas“

Pramoninės įrangos remonto ir priežiūros paslaugas teikianti bendrovė „Axioma servisas“ tęsia bendradarbiavimą su Vilniaus kogeneracine jėgaine (VKJ). Rudens pradžioje buvo pasirašytos dvi, ilgalaikio aptarnavimo, sutartys – automatikos įrenginių ir hidraulinių sistemų.

„Axioma serviso“ specialistai vienoje iš moderniausių jėgainių Europoje, automatikos ir hidraulikos įrenginių priežiūrą atlieka nuo pat jos veiklos pradžios, t.y. 2020 metų.

„Jau daugiau nei 2 metus sėkmingai vykdome Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje esančios įrangos remonto ir techninės priežiūros darbus. Džiaugiamės, kad klientas yra patenkintas mūsų teikiamų paslaugų kokybe bei „Axioma serviso“ specialistų kompetencija“,- sako Vilniaus serviso padalinio Eksploatavimo grupės vadovas Miroslav Januškevič.

Automatikos įrenginių priežiūra

Vilniaus padalinio serviso komanda artimiausius trejus metus rūpinsis Vilniaus kogeneracinės jėgainės automatikos įrangos technine priežiūra, remonto darbais, reaguos į avarinius iškvietimus.

Bus atliekama daugiau nei 200 rūšių automatikos prietaisų, daviklių, analizatorių techninė priežiūra ir remontas. Taip pat kabelių tiesimas, klojimas, sandarinimas, trasų montavimas, elektros ir pneumo pavarų, reguliatorių remontas ir derinimas, valdymo spintų montavimas ir kt. darbai.

Darbai bus vykdomi pagal poreikį. Bendra planuojamų darbų vertė – 350 tūkst. eurų.

Hidraulinių sistemų aptarnavimas

Hidraulinių cilindrų, variklių, filtrų ir kitų hidraulinių sistemų įrenginių aptarnavimu jėgainėje rūpinsis Kauno Sukamųjų įrengimų skyrius.

Ir toliau bus atliekami hidraulinės įrangos, jungiamųjų vamzdynų ir kitų sudedamųjų dalių patikros darbai, sistemos parametrų, tokių kaip slėgis, srautas, vibracija, matavimas bei reguliavimas, susidėvėjusių komponentų, skysčių keitimas.

Pagal kliento užsakymus vykdomų darbų vertė negali viršyti 55 tūkst. eurų.

Vilniaus kogeneracinė jėgainė nuo 2021 m. iš komunalinių atliekų gamina šilumą ir elektros energiją, kurią tiekia Vilniaus miesto gyventojams. Užbaigus biokuro bloko statybas, bendra VKJ elektros galia sudarys 93 MW, o šiluminė galia – 239 MW.