1. Pradžia
 2. /
 3. Naudinga informacija
 4. /
 5. Kaip atpažinti ir išvengti dažniausiai pasitaikančių pramoninės įrangos gedimų?

Kaip atpažinti ir išvengti dažniausiai pasitaikančių pramoninės įrangos gedimų?

„Axioma serviso“ komanda jau daugiau nei 20 metų remontuoja mechaninę, elektrotechnikos bei automatikos įrangą energetikos, vandentvarkos, gamybos ir kt. pramonės įmonėse. Bendrovės specialistai kasdien susiduria su gedimų šalinimu, kurių klientai gali išvengti laikantis kelių paprastų taisyklių. Specialistai turi keletą patarimų, kurie gali Jums padėti atpažinti bei pašalinti dažniausius mechanikos, elektros bei automatikos įrenginių gedimus.

 • Stebėkite įrangą ir jos parametrus: Reguliarius įrangos bei parametrų stebėjimas padeda laiku identifikuoti net menkiausius pakitimus ir užkirsti kelią rimtesniems gedimams. Pavyzdžiui, pasitelkus termovizorių, pradinės stadijos gedimus galima aptikti pagal kaistančias mechaninės, elektrotechnikos bei automatikos įrenginio vietas. Procesų kalibratoriai pravers tikrinant jutiklius, keitiklius bei proceso parametrus indikuojančius prietaisus.
 • Pažinkite turimus įrenginius bei procesus: Pirmiausia reikėtų suprasti įrengimų bei įmonėje vykstančių procesų veikimą – kokia įranga ir jos komponentai yra svarbiausi. Visada galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad sistema veiktų optimaliai. Pavyzdžiui, „Axioma serviso“ komanda, teikdama paslaugą „Servisas 4.0“, įrangos aptarnavimą planuoja pagal proceso rodiklius, analizuojant įrangos įtaką visam procesui ir jos gedimo pasekmių santykį.
 • Identifikuokite gedimo šaltinį: Jei susidūrėte su pasikartojančiu gedimu, būtina nustatyti jo šaltinį. Tai gali būti mechaninis defektas, programinės įrangos klaida, energijos tiekimo problema bei kitos priežastys. Pavyzdžiui, „Axioma MS“ siūlomi elektros tinklo kokybės analizatoriai padės atlikti jo analizę ir aptikti anomalijas. Išanalizavus gautus rezultatus, galėsite diegti reikiamas apsaugines priemones arba didinti energijos galią.
 • Pasirūpinkite atsarginėmis dalimis bei įrankiais: Turėkite reikalingų atsarginių dalių ir tinkamų įrankių, kad galėtumėte greitai bei efektyviai atlikti techninės priežiūros ar smulkius remonto darbus. Taip pat, galite pasinaudoti „Axioma serviso“ avarinės tarnybos paslauga „Pagalba 24/7“. Jums pranešus apie įvykusį gedimą, specialistai per 2 val. atvyks į objektą su būtiniausiais įrankiais bei operatyviai pašalins problemas (paslauga teikiama tik sutartis sudariusiems klientams).
 • Atlikite reguliarų įrangos aptarnavimą: Laikykitės reguliaraus techninės priežiūros plano, įskaitant įrangos valymą, skysčių keitimą, reguliavimą ir kt. įrenginio instrukcijoje nurodytas užduotis. Visiems įrangos priežiūros darbams valdyti galite naudoti ir kompiuterizuotą techninės priežiūros valdymo sistemą CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System), kurią jums įdiegti gali „Axioma serviso“ specialistai.
 • Apmokykite personalą dirbantį su įrengimais: Tiek įrangos operatoriams, tiek techniniams specialistams suorganizuokite mokymus bei praktiškai parodykite, kokius įrangos parametrus reikia stebėti bei kaip pašalinti smulkius įrangos gedimus.
 • Išanalizuokite ankstesnius gedimus: Analizuokite ankstesnius gedimus, jų dažnumą, kad galėtumėte išvengti jų ateityje. Tai padaryti galite stebėdami įrangos parametrus, kurie gali parodyti gedimo pradinį etapą, pavyzdžiui aukštesnis arba žemesnis slėgis, didesnės energijos sąnaudos, temperatūros bei vibracijos.
 • Automatizuokite procesus: Naudokite įvairias automatizavimo ir būsenos stebėjimo technologijas, kurios gali anksčiau įspėti apie gedimus arba vykstančius pakitimus. Viena patikimiausių sistemų, kurią rekomenduoja mūsų komanda – SCADA (angl. Supervisory Control and Data Acquisition). Ji yra plačiai pritaikoma ir padeda įmonėms stebėti bei valdyti pramonės procesus realiuoju laiku.

Norime priminti, kad kiekvienas procesas ar įrengimas turi savo specifiką ir jam būdingus gedimus, todėl anksčiau pateiktus patarimus reikėtų pritaikyti prie konkrečiai jūsų įmonėje naudojamos įrangos.

Turite klausimų susijusių su gedimų prevencija, matavimo ir diagnostikos sprendimais ar inovatyviomis priežiūros sistemomis? Kreipkitės į „Axioma serviso“ komandą, kuri mielai pakonsultuos visais mechanikos, elektrotechnikos bei automatikos įrangos priežiūros bei remonto klausimais.