1. Pradžia
  2. /
  3. Naudinga informacija
  4. /
  5. 5 programinės įrangos tipai, be kurių neįsivaizduojama šiuolaikinė pramonė

5 programinės įrangos tipai, be kurių neįsivaizduojama šiuolaikinė pramonė

Programinė įranga ar sistemos, sukurtos specialiai pramonės sričių poreikiams išpildyti, yra vadinamos pramoninėmis programomis arba pramoninės programinės įrangos sprendimais. Tokia programinė įranga naudojama sudėtingiems pramonės procesams ir įrangai stebėti, valdyti bei optimizuoti, o tai leidžia automatizuoti ir efektyvinti procesus, duomenų analizę bei sprendimų priėmimą. Žemiau apžvelkime dažniausiai pramonėje naudojamas programinės įrangos tipus bei jų savybes.

SCADA – parametrų stebėjimui

SCADA (angl. Supervisory Control and Data Acquisition) sistema leidžia stebėti ir valdyti pramonės įrangą realiuoju laiku bei analizuoti parametrų kritimo bei įvykių istoriją. Ji naudojama stebint gamybos, energijos valdymo, vandens tiekimo ir valymo, transportavimo bei kitus pramonės sričių procesus.

SCADA sistemos leidžia realiuoju laiku stebėti įvairius parametrus, tokius kaip temperatūra, slėgis, greitis, energijos naudojimas ir kiti procesų duomenys. Istorinius duomenis galime peržiūrėti grafikų ar lentelių formatais. Taip pat, programinė įranga saugo ir archyvuoja duomenis, kas yra naudinga atliekant procesų efektyvumo analizę.

„Axioma servisas“ atlieka SCADA sistemų projektavimo, diegimo, atnaujinimo bei priežiūros paslaugas įvairių pramonės sričių įmonėse. Ilgametę patirtį turintys specialistai naudoja tik sertifikuotą, oficialių partnerių tokių kaip „AVEVA“ (buv. „Wonderware“), „Siemens“, „Elutions“ ir kt. programinę įrangą.

PLC – procesų kontroliavimui

Programuojamo loginio valdiklio (PLC, angl. Programmable Logic Controller) programavimas yra svarbi pramonės automatizavimo dalis. PLC yra specializuoti pramoninėse sistemose naudojami valdikliai, kuriais valdomos įvairios prietaisų ir įrenginių funkcijos.

PLC programos apibrėžia valdymo logiką, kuri apima įvairius loginius operatorius, sąlygas, ciklus ir kitus elementus bei leidžia valdyti procesus pagal nustatytus reikalavimus. Jos yra pritaikomos energetikos, gamybos, vandentvarkos, chemijos ir kitose pramonės srityse.

„Axioma serviso“ specialistai teikia PLC programavimo, diegimo, atnaujinimo bei priežiūros paslaugas. Dirbame su oficialių partnerių valdymo įranga, tokių kaip „Siemens“, „Schneider“, „Rockwell“ ir „Beckhoff“.

MES – gamybos procesų valdymui

Gamybos vykdymo sistema (MES, angl. Manufacturing Execution System) yra skirta efektyviau valdyti ir stebėti gamybos procesus – realiuoju laiku stebėti gamybos linijų būklę, gaminių kiekį, kokybę bei kitus svarbius duomenis.

MES programinės įrangos pagalba galima valdyti gaminių paskirstymą, užsakymų tvarkymą, prioritetus, darbo eigą ir kt. Tai padeda sumažinti brokuotų prekių kiekį, pagerinti produktų kokybę bei sumažinti gamybos išlaidas.

ERP – išteklių planavimui

Įmonės išteklių planavimo (ERP, angl. Enterprise Resource Planning) valdymo sistema yra skirta efektyviai valdyti įmonės išteklius, procesus bei operacijas. Tokios sistemos leidžia centralizuoti ir valdyti įvairias verslo funkcijas: finansus, žmogiškuosius išteklius, tiekimą, gamybą, pardavimus, klientų aptarnavimą, projektų valdymą ir daugelį kitų sričių.

ERP integruoja skirtingas įmonės sistemas ir procesus į vieną centralizuotą platformą, kurios pagalba informacijos sklaida tarp skirtingų departamentų tampa daug operatyvesnė.

Programinės įrangos ERP pagalba galima pagerinti įmonės veiklos efektyvumą, mažinti išlaidas bei didinti konkurencingumą rinkoje.

IoT – duomenų rinkimui bei apdorojimui

Pramoninė programinė įranga apima ir daiktų interneto (IoT, angl. Internet of Things) taikomųjų programų kūrimą. Tokie produktai leidžia realiuoju laiku stebėti, rinkti duomenis bei nuotoliniu būdu valdyti pramoninę įrangą bei procesus, taip didinant veiklos efektyvumą ir prognozuojant techninę priežiūrą. „Axioma servisas“ yra sukūręs dvi tokias platformas – „Flexi“ ir „Rubisafe“.

„Flexi“ – tai duomenų surinkimo, saugojimo ir peržiūros platforma. „Axioma serviso“ komandos sukurtas sprendimas pritaikytas neribotam kiekiui daiktų Interneto panaudojimo atvejų: nuo gamyklos prietaisų stebėjimo iki kompleksinių sprendimų išmaniesiems miestams. Visi duomenys yra saugojami „Flexi“ duomenų centre.

„Rubisafe“ – tai duomenų, gaunamų iš apskaitos prietaisų, surinkimo ir apdorojimo platforma. „Axioma serviso“ Nuotolinio nuskaitymo skyriaus darbuotojai ją naudoja renkant ir apdorojant duomenis, gaunamus iš daugiau nei 500 tūkst. karšto ir šalto vandens bei šilumos skaitiklių.

Norite sužinoti daugiau apie pramonėje naudojamą programinę įrangą ir jos diegimo galimybes jūsų įmonėje? Susisiekite su „Axioma serviso“ specialistais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.