Serviso paslaugas pramonei teikianti įmonė „Axioma servisas“ šiemet laimėjo jau daugiau nei pusšimtį viešųjų konkursų. Vienas iš paskutiniųjų – Ignalinos atominės elektrinės paskelbtas, „Sick Maihak“ gamintojo įrenginių techninės priežiūros bei remonto paslaugų pirkimo konkursas.

„Su „Sick Maihak“ gamintojo įrangos priežiūra jau esame susidūrę anksčiau, todėl žinome jos specifiką ir galime užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę“, – sako „Axioma servisas“ Vilniaus automatikos skyriaus projektų vadovas Gytis Pratašius.

Darbams vykdyti buvo nustatyta daug būtinų kvalifikacijos reikalavimų. Vieni iš jų – teisė verstis elektros tinklo ir įrenginių ne mažiau kaip 1000 V eksploatavimo darbais ir teisė verstis šilumos įrenginių ne mažiau kaip 25,5 MPa slėgio apsaugos, automatikos ir valdymo sistemų eksploatavimo darbais. Taip pat iškelti papildomi darbų saugos ir sveikatos reikalavimai darbuotojams, kurie atliks įrenginių priežiūrą. Jiems būtina išklausyti specialius Ignalinos atominės elektrinės mokymus, nes paslaugos bus teikiamos kontroliuojamoje zonoje. Joje galioja apsisaugojimo nuo jonizuojančios spinduliuotės ir radioaktyviosios taršos specialiosios taisyklės, o patekimas yra griežtai kontroliuojamas.

„Sick Maihak“ yra automatinės išmetamųjų dūmų stebėsenos sistemos gamintojas. IAE naudojamą įrangą sudaro daugiakomponentė dujų analizavimo sistema MCS100E, bei bendrojo angliavandenilio tūrio analizatorius su bandinių ėmimo jutikliu EURO FID 3010. Šių įrenginių priežiūros darbus pradės „Axioma servisas“ specialistai, kai tik bus baigti mokymai ir gauta Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos licencija.

Ignalinos atominė elektrinė, kuri buvo vienintelė Baltijos šalyse, buvo pradėta eksploatuoti 1983 m. ir veikė iki 2009 m.  IAE  turėjo didžiausius pasaulyje reaktorius, kurių instaliuota galia buvo net 3000 MW. Šie reaktoriai pagamindavo apie 70 proc. visos Lietuvai reikalingos elektros energijos. Jau daugiau nei dešimt metų vyksta atominės elektrinės uždarymas, o jo pabaiga numatoma tik 2029 m. Pagrindinė sustabdymo priežastis – po įvykusios Černobylio atominės elektrinės katastrofos priimtas sprendimas Europoje uždaryti visus sovietinio RBMK tipo reaktorius.