1. Pradžia
  2. /
  3. Nuolatinė priežiūra
  4. /
  5. „Axioma servisas“ toliau aptarnauja Vilniaus miesto nuotekų valymo įrenginius

„Axioma servisas“ toliau aptarnauja Vilniaus miesto nuotekų valymo įrenginius

Bendrovė „Axioma servisas“, laimėjusi kompanijos „Vilniaus vandenys“ skelbtą konkursą, toliau teiks Vilniaus miesto nuotekų valymo įrenginių aptarnavimo ir remonto paslaugas. Sutarta, kad „Vilniaus vandenys“ paslaugas pirks pagal poreikį, o maksimali įrenginių priežiūros paslaugų suma neviršys 970 tūkst. eurų.

Pagrindinis iššūkis

„Pagrindinis iššūkis mūsų komandai – siekti, kad visai sostinei svarbūs Vilniaus valymo įrenginiai veiktų be avarinių gedimų. Avarijai vis tik įvykus, garantuojame operatyvumą. Mūsų patirtis leidžia užtikrinti ir šių specifinių įrenginių iš anksto suplanuotų remonto darbų greitį, kurio reikalauja užsakovas. Dalis darbų, pavyzdžiui, sudėtingos įrangos modernizavimas, reikalauja ypatingo mūsų komandos pasiruošimo“, – sakė padalinio vadovas Vytautas Krušinskas.

Tarp „Axioma serviso“ prižiūrimų „Vilniaus vandenų“ mechanikos įrengimų: transporteriai, granuliatoriai, džiovyklos, biodujų valymo įrenginys, įvairūs tiekimo ir padavimo siurbliai, ventiliatoriai, maišyklės ir oro kompresoriai. Bendrovė rūpinasi ir dalies automatinių valdymo skydų, SCADA sistemos profilaktine priežiūra, temperatūros matuoklių, dujų nuotėkio signalizatorių ir jutiklių patikra.

Sudėtingos situacijos

Anot Vytauto Krušinsko, nuo 2017 metų nuotekų valymo įrenginius aptarnaujančiam „Axioma servisui“ pasitaikė ne viena sudėtinga situacija, tačiau visus iššūkius pavyko išspręsti.

Tarp jų – atvejis, kai po žeme besidriekiančiame komunikacijų kanale prakiuro nuotekų vamzdis. „Reikėjo užvirinti prakiurusį vamzdį, tačiau kanalas buvo pilnas ne tik vandens, bet ir dujų. Skubiai ėmėmės prevencinių veiksmų. Pasitelkę specialią techniką, kartu su „Vilniaus vandenų“ pajėgomis kanalą išvėdinome ir drenavome“, – teigia padalinio vadovas.

Dirba nuo 2017-ųjų

„Axioma servisas“ pirmąją nuotekų valymo įrengimų techninės priežiūros ir remonto paslaugų sutartį su įmone „Vilniaus vandenys“ pasirašė 2017 metais. Vėliau laimėjusi dar vieną viešąjį konkursą, „Axioma servisas“ remontuojamų įrengimų sąrašą papildė dumblo apdorojimo įrenginiuose esančiais technologiniais įrengimais.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 255 tūkst. klientų. Bendrovė vykdo veiklą Vilniaus miesto bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse. Bendrovė per parą patiekia apie 98 tūkst. kubinių metrų vandens, surenka ir išvalo daugiau nei 111 tūkst. kubinių metrų nuotekų.